Nový šílený trend? Na sociálních sítích koluje neuvěřitelná rada, jak zatočit s bolestí a rakovinou

Lidé jsou schopni sníst a vypít téměř cokoliv. Před nedávnem se po internetu šířila výzva „Tide Pod Challenge“, při které se jedí prací kapsle. Teď se zase objevilo video, které doporučuje pít psí moč. Prý dokáže doslova zázraky.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Pes s majitelkou - ilustrační fotka

Mezi lidmi koluje video, na kterém žena nechá svého psa vymočit do plastového pohárku. „Než jsem se poprvé napila moči mého psa, byla jsem depresivní, byla jsem smutná a měla jsem špatné akné," říká dívka po vypití šálku. „Psí moč obsahuje také vitamín A, vitamín E, 10 gramů vápníku a je také dokázáno, že pomáhá léčit rakovinu,“ vysvětluje dívka.

Video, které má asi jen jeden a půl minuty, už vidělo více než 300 tisíc lidí. Jeho autorka Lynn Lewová tvrdí, že farmaceutické společnosti účinky moči tají před veřejností tak, že zaplatily lobbisty, aby „donutili politiky, aby si koupili drahé léky na bolest a chemoterapii." Také tvrdí, že tato „tajná léčba" zmírňuje bolest a léčí rakovinu.

„Není jisté, zda Lewová skutečně vypila moč psa nebo zda je celé video je falešné. Pohár je chvíli skrytý za psem a kamera z tohoto úhlu nezachytila vše. Vydávání takových aktivit za vědu je však naprosto falešné. Abychom byli upřímní, nechceme této ženě poskytovat pozornost v médiích, ale cítili jsme, že je naší novinářskou povinností připomínat veřejnosti, že pití moči vašeho psa nemá žádné prokázané přínosy pro zdraví. Žádné. Vůbec. Tak to nedělejte,“ apeluje na lidi server IFL Science, který se věnuje zprávám u oblasti vědy.

Server sice uznává, že o informace o močové terapii - pití vlastní moči kvůli léčebným účelům – se objevuje už od dob starého Říma, Řecka a Egypta, ale dodává, že existuje jen málo lékařských nebo vědeckých důkazů, které by naznačovaly, že skutečně funguje. Server také zdůrazňuje, že v lidské moči je možné najít více než 3000 chemických látek, z čehož 72 procent tvoří bakterie a zbytek pochází z těla samotného nebo nebo z léků, kosmetiky nebo životního prostředí.

„Jako by pití vlastní moči nebylo dost špatné. Ale psí moč je úplně jiná. Psí moč se skládá z amoniaku, bakterií, hormonů a kyseliny močové. Jedna studie v ní objevila více než 20 bakterií, včetně některých, o kterých je známo, že způsobují infekce močových cest u majitelů domácích mazlíčků,“ vysvětluje IFL Science.

Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Existuje Yetti nebo Lochnesská příšera? Stovky let stará záhada konečně…

20.09.2018 16:51 Sněžný muž, Bigfoot, Vasitri, Nasnas, Čučunaja. To jsou jen některá pojmenování pro Yettiho,…

Věda jménem krematorium: Spálit zemřelého je těžší, než se zdá

20.09.2018 15:40 Lidské tělo je v mnoha ohledech specifické. Z velké části ho tvoří voda, a jeho zpopelnění proto…

Blíží se bouře, jakou lidstvo ještě nezažilo. Experti varují před…

19.09.2018 22:04 Aktualizováno Londýn - V současné době mají meteorologové pět stupňů, kterými určují sílu hurikánu. Zatímco ten…

Unikátní objev: Kanadští těžaři našli 50 tisíc let staré mumie

18.09.2018 21:28 Toronto - Kanadský těžařům se podařil neuvěřitelný objev. V oblasti Klondike, která je proslavená…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Tech+

reklama
reklama