Pravidelné lékařské konzultace mohou prodloužit život

Exeter – Vědecký tým z univerzity v Exeteru zjistil, že lidé, kteří pravidelně chodí na vyšetření ke svému doktorovi žijí déle. Takových lidí na světě je ale méně. Studie porovnávala výsledky z devíti zemí a došla závěrů, že pravidelná návštěva lékaře prodlužuje život.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Lékaři

Studie také tvrdí, že stálou a pravidelnou péči potřebují pacienti s chronickými onemocněními, dlouhodobými problémy s duševním zdravím a složitými potřebami.  

Podle profesora Philipa Evanse pravidelné návštěvy lékaře můžou vést k lepší komunikaci mezi doktorem a pacientem, větší spokojenosti a vytvoření vzájemné důvěry. Navíc takové návštěvy pomůžou pacientovi lépe dodržovat lékařské rady a vyhnout se jiným onemocněním. 

Výzkumníci říkají, že samostatná volba lékaře je důležitá. Je to hlavní podmínka, jestli se pacient bude cítit komfortně. Nyní je jasné, že jde o kvalitu lékařské praxe a je to doslova otázka života a smrti.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Paměť o nás prozrazuje víc, než si myslíme

20.10.2018 16:04 Aktualizováno Často si jsme jisti tím, na co si vzpomínáme, ale paměť není vždy docela důvěryhodná. Vědci…

Droga hipíků je zpět: Co může LSD vyléčit? Začínají nové pokusy

20.10.2018 09:26 Droga LSD, těsně spojená s hnutím hippies, si znovu pomalu nalézá svou cestu v lékařském výzkumu…

Zkoumat Merkur se při společné misi vydaly dvě sondy ESA a Jaxa

20.10.2018 04:51 Z kosmodromu Evropské kosmické agentury (ESA) Kourou ve Francouzské Guyaně odstartovala dnes časně…

Tajemství zraku Leonarda da Vinci? Lékaři mají zajímavou hypotézu

19.10.2018 22:20 Aktualizováno Renesanční umělec, vynálezce a vzdělanec Leonardo da Vinci zřejmě trpěl oční vadou, která mu…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama