Jídlo, které zabíjí? Tyhle potraviny podle nejnovějšího zjištění způsobují rakovinu

Vědci se dodnes přou o to, zda některé potraviny mohou nebo nemohou způsobovat rakovinu. Podle původní teorie amerických vědců z harvardské university je něco takového nemožné, nové výzkumy ale ukázaly, že vše je zřejmě jinak.

Přidejte svůj názor 5 komentářů

Grilování klobás, ilustrační fotografie
doporučujeme

V roce 2012 vyšla v prestižním vědeckém periodiku American Journal of Clinical Nutrition studie, v rámci níž odborníci náhodně vybrali z kuchařek několik receptů a potřebné ingredience. Každou z celkem 50 položek potom zkoumali ve spojitosti s rizikem onemocnění rakovinou.

Výzkum se zabýval tzv. rizikovými potravinami jakými jsou například káva, mouka nebo citron, ale také například humřím masem, muškátovým květem, hořčicí a skořicí. Vědci pak analyzovali dosavadní odborné práce o těchto surovinách. Zjistili, že většina zpráv spojující konzumaci některých jídel s rozvojem rakoviny nemá z lékařského hlediska žádnou relevanci a následné studie je ani nepotvrdily.

Od té doby ale vědci realizovali řadu dalších výzkumů a zjistili, že není vše takové, jak se zdá. Podle nich totiž skutečně existují potraviny, které jsou zdrojem karcinogenních látek způsobujících rakovinu.

Vědci proto sestavili seznam, na kterém figuruje konzumace masných výrobků. Například konzumace zhruba dvou plátků slaniny denně může zvýšit riziko vzniku rakoviny tlustého střeva až o 18 %.

Konzumace masných výrobků ale podle Světové zdravotnické organizace (WHO) zvyšuje i šance na vznik rakoviny žaludku, protože obsahují dusičnany, které jsou karcinogenní.

Nejde ale jen o masné výrobky. Z obliga není ani zelenina nebo ovoce. Pesticidy, které při jejich pěstování spolehlivě likvidují choroby a škůdce, totiž likvidují i nás. EU proto vyzývá k jejich přísnějšímu testování, které musí proběhnout ještě dříve, než se začnou používat, tvrdí odborný magazín Which? 

Mezinárodní agentura pro výzkum rakoviny navíc tvrdí, že pracovníci v zemědělství, kteří přicházejí s pesticidy přímo do styku, jsou vystaveni vyššímu riziku vzniku rakoviny, než zbytek populace.

Nebezpečné jsou také potraviny, které jsou silně připálené nebo plné tuku. Pokud tedy máte rádi například grilování, dejte si pozor, abyste to zbytečně nepřeháněli. Nestojí to za to.

Kromě výše uvedených potravin je celá řada dalších faktorů, které jsou rizikové pro vznik rakoviny. Zahrnují kouření, nadváhu, neaktivní životosprávu, špatnou stravu a pití alkoholu. Kouření a alkohol jsou karcinogeny první třídy, což znamená, že rakovinu způsobují prokazatelně.

Oproti tomu například u takových potravin, jako je cukr, nebylo neprokázáno, že zvyšují riziko rakoviny. Přestože ale neexistuje žádná přímá vazba mezi cukrem a zvýšeným rizikem rakoviny, konzumace potravin a nápojů s vysokým obsahem cukru může vést k nárůstu hmotnosti a nadváze. Ta sama o sobě riziko rakoviny zvyšuje.

Loading...
Vstupte do diskuze (5)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Život na Marsu? NASA tají důležitou skutečnost, naznačuje vědec

20.10.2019 10:15 Je na rudé planetě život? Vědec, který se podílel na jedné z misí, tvrdí, že NASA zatajuje důležité…

Unikátní objev: Egypt ukázal 30 sarkofágů s mumiemi, jsou staré přes 3000…

19.10.2019 21:37 Aktualizováno Egyptské úřady dnes v Luxoru prezentovaly 30 malovaných dřevěných sarkofágů, jejichž stáří odhadují…

Jsou toalety opravdu špinavé? Vědci rozsekli největší mýty a radí, co…

18.10.2019 11:28 Mnoho lidí se veřejných toalet doslova děsí. Nemalá část z nich se jim snaží vyhnout, nebo si je v…

Jak se postavit smrti? Podle lékařů je nejdůležitější jedna jediná věc

18.10.2019 09:46 Předčasné úmrtí sice není lékařsky definovaný pojem, obecně se jím ale rozumí skon osoby v nízkém…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama