Spíte více než osm hodin denně? Lékaři mají pádné argumenty, proč byste měli přestat

Dlouhou dobu se vědci domnívali, že spánek kratší než 6 hodin a delší než 10 hodin lidskému tělu neprosívá. Nyní ale zjistili, že doba, kterou v říši snů strávíme nad rámec osmi hodin, má devastující vliv na lidské tělo.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Ilustrační foto

Lékaři i odborníci se shodují v tom, že by lidé měli spát zhruba sedm až osm hodin denně. Vědci z Keele University v britském Newcastlu se ale rozhodli zjistit, co udělá s lidským tělem nikoliv nedostatek, ale naopak přebytek spánku.

Do výzkumu proto zapojili tři miliony respondentů a výsledky studie jsou překvapivé. V magazínu Journal of the American Heart Association totiž vědci uvedli, že nadbytek spánku je pro naše tělo nebezpečný.

Nadměrný spánek s sebou totiž přináší markantní zvýšení kardiovaskulárních chorob. Vedoucí týmu, doktor Chun Shing Kwok, uvedl, že existuje souvislost mezi délkou spánku a kardiovaskulární činností včetně úmrtnosti.

Vědci prokázali, že doba spánku delší než sedm až osm hodin denně je spojena s poškozováním kardiovaskulárního systému. A riziko je dokonce vyšší než v případě nedostatečného spánku. "Čím větší je odchylka od doporučené délky spánku, tím větší je pravděpodobnost, že selže kardiovaskulární systém a hrozí vám smrt," vysvětlil serveru New York Post expert.

Pokud vám ale osm hodin spánku denně nestačí, podle vědců tím tělo vysílá signál, že něco není v pořádku s vaším kardiovaskulárním systémem. Může jít například o projev obstrukční spánkové apnoe.

Výsledky výzkumu potvrdila i studie vědců z University of Leeds a University of East Anglia. Podle nich se u lidí, kteří spí více než osm hodin denně, zvyšuje pravděpodobnost srdečních onemocnění o 44 procent.

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Případ jako z Dr. House: Matka se synem záhadně onemocněli, lékaři nemohli…

18.12.2018 09:59 Americký magazín tropické medicíny a hygieny informoval o podivném případu, který se odehrál v Číně…

Projděte fotonovým tunelem. Už tento pátek

17.12.2018 20:13 V pátek 21. prosince ve 23.23 našeho času se Slunce na pozemské obloze dostane do nejjižnějšího…

Pozor na běžné léky proti bolesti, mohou způsobit vážné zdravotní…

17.12.2018 11:09 Nesteroidní protizánětlivé léky (NSA), které se běžně užívají proti bolesti, by mohly mít více…

Vědci hlásí nevídaný objev. Pod oceány našli něco neuvěřitelného

16.12.2018 22:00 Aktualizováno Hlubiny oceánů patří k nejméně probádaným oblastem na naší planetě. Potvrzuje to i nejnovější objev…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama