K Zemi se velkou rychlostí řítí asteroid. Podle NASA jde o potenciálně nebezpečný objekt

K naší planetě se obrovskou rychlostí řítí velký asteroid. Oznámil to Národní úřad pro letectví a kosmonautiku (NASA), který objekt označil za „potenciálně nebezpečnou planetku“.

Přidejte svůj názor 21 komentářů

asteroid
doporučujeme

NASA uvedla, že objekt označený jako 2016 NF23 se k Zemi přibližuje rychlostí 32 187 kilometrů za hodinu. Kolem naší planety by měl proletět v ranních hodinách ve středu 29. srpna.

Asteroid má podle odhadů průměre 70 metrů až 524 metrů, čímž je potenciálně větší než velká pyramida v egyptské Gíze. Je tak velký, že jej NASA zařadila na seznam potenciálně nebezpečných asteroidů.

Jaké představuje asteroid NF23 riziko?

Je pravda, že asteroid je označován jako potenciálně nebezpečný vesmírný objekt, astronomové z NASA ale kvůli němu obavy nemají. 29. srpna asteroid bezpečně proletí kolem naší planety ve vzdálenosti asi 0.0338 astronomických jednotek, tedy asi 4,8 milionů kilometrů. Jde o vzdálenost se srovnatelnou přibližně s 13násobkem průměrné vzdálenosti Země – Měsíc.

Lindley Johnson, důstojník planetární obrany velitelství NASA ve Washingtonu ujišťuje, že se lidé asteroidu nemusí bát. „Tento objekt je označen jako potenciálně nebezpečný asteroid (PHA), neboť se v průběhu času dostane do vzdálenosti asi pěti milionů kilometrů od oběžné dráhy Země, ale pro Zemi není nebezpečný,“ vysvětluje

Už v roce 2017 NASA uvedla, že žádný z aktuálně sledovaných asteroidů ve vesmíru se v dalších 100 letech nedostane do kolizního kurzu se Zemí.

Loading...
Vstupte do diskuze (21)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jsou mikroplasty ve vodě zdravotní riziko? WHO uklidňuje a varuje zároveň

22.08.2019 08:46 Množství mikroskopických částic plastu, které se v současné chvíli vyskytuje v pitné vodě, zatím…

Historický milník: Svět díky očkování téměř vymýtil dětskou obrnu

21.08.2019 21:02 Na africkém kontinentu se již tři roky neobjevil žádný případ dětské obrny, země proto stojí na…

Mimozemský život na dosah ruky? Překvapivé přiznání vědců

18.08.2019 19:27 Mimozemský život nemusí nutně vypadat jako zelení mužíčci s tykadly nebo velké chapadlovité bestie.…

Záhadný objev v Antarktidě: Vědci našli něco, co nepochází z našeho světa

17.08.2019 22:29 Aktualizováno Mezinárodní tým vědců objevil v Antarktidě podivnou věc. Je známo, že železo-56 tvoří drtivou…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama