K Zemi se velkou rychlostí řítí asteroid. Podle NASA jde o potenciálně nebezpečný objekt

K naší planetě se obrovskou rychlostí řítí velký asteroid. Oznámil to Národní úřad pro letectví a kosmonautiku (NASA), který objekt označil za „potenciálně nebezpečnou planetku“.

Přidejte svůj názor 21 komentářů

asteroid

NASA uvedla, že objekt označený jako 2016 NF23 se k Zemi přibližuje rychlostí 32 187 kilometrů za hodinu. Kolem naší planety by měl proletět v ranních hodinách ve středu 29. srpna.

Asteroid má podle odhadů průměre 70 metrů až 524 metrů, čímž je potenciálně větší než velká pyramida v egyptské Gíze. Je tak velký, že jej NASA zařadila na seznam potenciálně nebezpečných asteroidů.

Jaké představuje asteroid NF23 riziko?

Je pravda, že asteroid je označován jako potenciálně nebezpečný vesmírný objekt, astronomové z NASA ale kvůli němu obavy nemají. 29. srpna asteroid bezpečně proletí kolem naší planety ve vzdálenosti asi 0.0338 astronomických jednotek, tedy asi 4,8 milionů kilometrů. Jde o vzdálenost se srovnatelnou přibližně s 13násobkem průměrné vzdálenosti Země – Měsíc.

Lindley Johnson, důstojník planetární obrany velitelství NASA ve Washingtonu ujišťuje, že se lidé asteroidu nemusí bát. „Tento objekt je označen jako potenciálně nebezpečný asteroid (PHA), neboť se v průběhu času dostane do vzdálenosti asi pěti milionů kilometrů od oběžné dráhy Země, ale pro Zemi není nebezpečný,“ vysvětluje

Už v roce 2017 NASA uvedla, že žádný z aktuálně sledovaných asteroidů ve vesmíru se v dalších 100 letech nedostane do kolizního kurzu se Zemí.

Vstupte do diskuze (21)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vynecháváte každý měsíc antikoncepci? Je to zbytečné a rizikové

23.01.2019 13:54 Aktualizováno Hormonální antikoncepce se nejčastěji užívá ve 28 denních cyklech, při nichž ženy vždy 7 dní…

Neobvyklý přírodní úkaz: Na řece v USA se objevil záhadný ledový disk

22.01.2019 16:57 Aktualizováno V americkém Maine se na řece objevil zvláštní útvar. Velký, téměř dokonale kulatý disk z ledu,…

Ráno moudřejší večera. Smyšlené pořekadlo nebo vědecky prokázaný fakt?

22.01.2019 16:51 Říká se, že ráno je moudřejší večera. Staré známé pořekadlo staví na předpokladu, že lidský mozek…

Miliony Čechů trpí nespavostí. Vědci teď zjistili, že se ji snažíme léčit…

22.01.2019 13:20 Poruchami spánku trpí několik milionů českých občanů, kteří se s nimi stále častěji snaží něco…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama