K Zemi se velkou rychlostí řítí asteroid. Podle NASA jde o potenciálně nebezpečný objekt

K naší planetě se obrovskou rychlostí řítí velký asteroid. Oznámil to Národní úřad pro letectví a kosmonautiku (NASA), který objekt označil za „potenciálně nebezpečnou planetku“.

Přidejte svůj názor 21 komentářů

asteroid

NASA uvedla, že objekt označený jako 2016 NF23 se k Zemi přibližuje rychlostí 32 187 kilometrů za hodinu. Kolem naší planety by měl proletět v ranních hodinách ve středu 29. srpna.

Asteroid má podle odhadů průměre 70 metrů až 524 metrů, čímž je potenciálně větší než velká pyramida v egyptské Gíze. Je tak velký, že jej NASA zařadila na seznam potenciálně nebezpečných asteroidů.

Jaké představuje asteroid NF23 riziko?

Je pravda, že asteroid je označován jako potenciálně nebezpečný vesmírný objekt, astronomové z NASA ale kvůli němu obavy nemají. 29. srpna asteroid bezpečně proletí kolem naší planety ve vzdálenosti asi 0.0338 astronomických jednotek, tedy asi 4,8 milionů kilometrů. Jde o vzdálenost se srovnatelnou přibližně s 13násobkem průměrné vzdálenosti Země – Měsíc.

Lindley Johnson, důstojník planetární obrany velitelství NASA ve Washingtonu ujišťuje, že se lidé asteroidu nemusí bát. „Tento objekt je označen jako potenciálně nebezpečný asteroid (PHA), neboť se v průběhu času dostane do vzdálenosti asi pěti milionů kilometrů od oběžné dráhy Země, ale pro Zemi není nebezpečný,“ vysvětluje

Už v roce 2017 NASA uvedla, že žádný z aktuálně sledovaných asteroidů ve vesmíru se v dalších 100 letech nedostane do kolizního kurzu se Zemí.

Vstupte do diskuze (21)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Koza uteče, když se mračíte. Mají zvířata city jako lidé? Vědci rozvířili…

23.09.2018 20:42 Aktualizováno Paříž - Milují nás naše zvířata? Vědecká obec se nedokáže shodnout v tom, zda zvířata skutečně…

Léčba horší než nemoc? Metody, které používali ranhojiči v minulosti, dnes…

23.09.2018 11:48 Nemoci lidstvo trápí odnepaměti. A odnepaměti se lidé snaží od nemocí pomoci. V historii existovaly…

Transfúze krve? Cesta k úspěchu byla trnitá, pokus s papežem dopadl…

22.09.2018 09:18 Londýn - Význam krve si lidstvo uvědomovalo již ve starověku a též s převody "čerstvé" krve…

Chcete vědět, kdy zemřete? Vědci vám to dokáží spočítat

21.09.2018 22:05 Aktualizováno Je mnoho důvodů, proč by člověk mohl chtít vědět, kdy zemře. Ačkoliv taková myšlenka zní spíše jako…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Tech+

reklama
reklama