V boji proti rakovině pomůže umělá inteligence. Dokáže predikovat nemoc

Londýn – Institut onkologického výzkumu ve spolupráci s univerzitu s Edinburghu vyvinul novou revoluční technologii s názvem „revolver“. Jedná se prý o umělou inteligenci, která na bázi genetických mutací, dokáže predikovat genetické změny v organismu člověka odpovídající za vznik rakoviny.

Přidejte svůj názor

Umělá inteligence bojuje s rakovinou

Vědci tvrdí, že hlavním problémem v boji s rakovinou je její nepředvídatelnost – výskyt nádorů v lidském těle nepodléhá žádným zákonitostem. Pokud vědci dokážou předpovědět proces vzniku nádorů, šance na přežití pacientů výrazně vzrostou.

Vědecky tým mimo jiné objevil určitou zákonitost v genetických mutacích DNK, které mohou posloužit indikátorem možného rizika vzniku nádoru. Na základě DNK vědci mohou předpovědět budoucí vývoj nemoci, následně se zaměřit na individuální léčbu. 

Individualizace v léčbě onkologických nemocí je hlavním trendem v dnešní medicíně. Každá nemoc, a to nejen rakovina, má svůj individuální průběh. Odvíjí se od specifik každého organismu. Mutace tak dokážou predikovat nejen riziko vzniku rakoviny, ale i individuální průběh.

Umělá inteligence se dnes používá v diagnostikování již vzniklých nádorů. Velké společnosti neustále zdokonalují softwary, které dokážou lépe diagnostikovat rakovinu v běžné lékařské praxi. Nyní stroje aktivně pronikají do zdravotnictví, operují lidí a diagnostikují onemocnění.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dvouminutový trik vás zbaví chuti na tučné jídlo. Co přesně musíte udělat?

20.01.2019 16:05 Na jídlo si během dne najde čas snad úplně každý z nás. Pokud si během něj vyhradíte dvě minuty,…

Čeká lidstvo nevyhnutelná smrt? I vědce překvapilo, jak často dochází ke…

20.01.2019 15:01 Četnost, jakou je naše planeta zasahována asteroidy, se od chvíle, kdy se na planetě objevili první…

Diety nefungují? Vědcům z celého světa došla trpělivost, vytvořili první…

20.01.2019 14:57 Aktualizováno Vědci z 16 zemí na světě se podíleli na vzniku tzv. planetární diety. Změna stravovacích návyků by…

Jev, který se nebude jen tak opakovat. Krvavý vlčí superměsíc bude na…

20.01.2019 13:48 Aktualizováno Jste nadšencem do astronomie? Zítra se vám vyplatí si značně přivstat. Pokud budou na obloze nad…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama