V boji proti rakovině pomůže umělá inteligence. Dokáže predikovat nemoc

Londýn – Institut onkologického výzkumu ve spolupráci s univerzitu s Edinburghu vyvinul novou revoluční technologii s názvem „revolver“. Jedná se prý o umělou inteligenci, která na bázi genetických mutací, dokáže predikovat genetické změny v organismu člověka odpovídající za vznik rakoviny.

Přidejte svůj názor

Umělá inteligence bojuje s rakovinou

Vědci tvrdí, že hlavním problémem v boji s rakovinou je její nepředvídatelnost – výskyt nádorů v lidském těle nepodléhá žádným zákonitostem. Pokud vědci dokážou předpovědět proces vzniku nádorů, šance na přežití pacientů výrazně vzrostou.

Vědecky tým mimo jiné objevil určitou zákonitost v genetických mutacích DNK, které mohou posloužit indikátorem možného rizika vzniku nádoru. Na základě DNK vědci mohou předpovědět budoucí vývoj nemoci, následně se zaměřit na individuální léčbu. 

Individualizace v léčbě onkologických nemocí je hlavním trendem v dnešní medicíně. Každá nemoc, a to nejen rakovina, má svůj individuální průběh. Odvíjí se od specifik každého organismu. Mutace tak dokážou predikovat nejen riziko vzniku rakoviny, ale i individuální průběh.

Umělá inteligence se dnes používá v diagnostikování již vzniklých nádorů. Velké společnosti neustále zdokonalují softwary, které dokážou lépe diagnostikovat rakovinu v běžné lékařské praxi. Nyní stroje aktivně pronikají do zdravotnictví, operují lidí a diagnostikují onemocnění.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Chcete vědět, kdy zemřete? Vědci vám to dokáží spočítat

21.09.2018 22:05 Aktualizováno Je mnoho důvodů, proč by člověk mohl chtít vědět, kdy zemře. Ačkoliv taková myšlenka zní spíše jako…

Pozor na léky proti bolesti. Ty, které máme běžně doma, mohou způsobit…

21.09.2018 11:29 Nesteroidní protizánětlivé léky (NSA), které se běžně užívají proti bolesti, by mohly mít více…

Existuje Yetti nebo Lochnesská příšera? Stovky let stará záhada konečně…

20.09.2018 16:51 Sněžný muž, Bigfoot, Vasitri, Nasnas, Čučunaja. To jsou jen některá pojmenování pro Yettiho,…

Věda jménem krematorium: Spálit zemřelého je těžší, než se zdá

20.09.2018 15:40 Lidské tělo je v mnoha ohledech specifické. Z velké části ho tvoří voda, a jeho zpopelnění proto…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Tech+

reklama
reklama