Kolem Země v tichosti proletěli mimozemšťané?

Skupina vědců tvrdí, že identifikovala objekt, který byl řada lidí považovala za UFO. Vědci jsou přesvědčeni, že odhalili pravdu o tajemném vesmírném objektu označovaném jako Oumuamua, který se pohybuje přes naši sluneční soustavu.

Přidejte svůj názor 18 komentářů

Oumuamua

Skupina uznávaných astronomů, včetně členů NASA, Evropské kosmické agentury a německého Astronomického ústavu Maxe Plancka, zveřejnila tento týden zprávu o původu asteroidu ve tvaru doutníku, který byl poprvé pozorován v říjnu roku 2017.

Podle zprávy byl „rychle se pohybující se objekt zpozorovaný v blízkosti Země" objeven pomocí vysoce výkonného teleskopu umístěného na Havaji. Dostal jméno Oumuamua, co je je havajské označení pro „posla z dálky, který přichází poprvé“.

Zpráva tvrdí, že Oumuamua je metalický nebo kamenný objekt, přibližně 400 metrů dlouhý a asi 40 metrů široký. Má prý hustotu asi jako kometa a jeho povrch je tmavě červený.

„Červená naznačuje, že má buď organicky bohatý povrch podobný kometě a asteroidům vně sluneční soustavy, nebo povrch obsahující minerály železa, jako má temná strana Saturnova měsíce Iapetus,“ cituje ze závěrů vědců server news.com.au.

Zpráva naznačuje, že Oumuamua svůj domov opustil před milióny let, a pravděpodobně byl vyslán na svou osamělou cestu, když byl „vyvržen během formování a stěhování planet": může prý být spojen se čtyřmi možnými hvězdnými systémy.

Experti také spočítali, že Oumuamua se pohyboval rychleji než stávající zákony nebeské mechaniky, stojí ve zprávě, kterou zveřejnil magazín The Astrophysical Journal.

Když byl Oumuamua poprvé objeven, vyvolalo to mezinárodní debatu, protože se vědci snažili vysvětlit, jak přesně je tento asteroid dlouhý a proč letí tak blízko Zemi. Objevily se dokonce názory, že skála je vlastně kosmická loď nebo sonda, kterou někdo využívá k prozkoumání naší sluneční soustavy

Jedno ale ale jisté - Oumuamua je prvním objektem zpozorovaným objektem, který do naší sluneční soustavy pronikl z hlubokého vesmíru. Zpráva však zjistila, že Oumuamua je pravděpodobně „jedním z mnoha" mezihvězdných objektů, které pravidelně procházejí naší sluneční soustavou.

Vstupte do diskuze (18)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nemoc, která lidem trhá maso, nezmizela. Lékaři by měli pacienty testovat…

21.02.2019 13:50 Lepra neboli malomocenství je nemoc, která je považována za stejně vymýcenou, jako například mor.…

Izraelci budou měřit množství plastů v moři, využijí k tomu zvláštní…

20.02.2019 09:25 Izraelští vědci v nově publikované studii informovali o svém záměru využít mořské živočichy sumky…

Česko jako vědecká velmoc? Ze schválených peněz se vyčerpalo 99 procent

18.02.2019 12:30 Ze schválených 33,8 miliardy korun ze státního rozpočtu na vědu, výzkum a inovace pro rok 2018 se…

Můžeme zničit planetu? Nejsilnější explozi na světě se nevyrovná ani…

17.02.2019 16:24 Výbuchy a ohnivé exploze tvoří dnes jednu z hlavních složek hollywoodských trháků. Aby taky ne,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama