Po nesmrtelnosti touží skoro každý. Jak by ale vypadal svět, kdyby lidé neumírali?

Dokážete si představit, že byste žili věčně? Nikdy byste nezemřeli a byli byste tady ne desítky, ale stovky let? Pokud byste byli jediní či jedni z mála, nebylo by to až tak strašné. Pokud by však vědci našli způsob, jak život prodloužit či zcela zvrátit smrt globálně, znamenalo by to katastrofu.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační foto

Co trápí lidstvo již dnes, je přelidnění planety. Zatímco v Evropě je to spíše opačný problém, tedy stárnutí populace, některé asijské či africké státy evropský deficit dohánějí. Prodlužování délky života jde ruku v ruce se zdravým životním stylem a lepší lékařskou péči, která však není všude po světě stejně dostupná.

Pokud bude náš život v rukou kvalitních lékařů, pak se dá říci, že při současném stavu můžou lidé ve Velké Británii žít déle s menším počtem dětí, naopak v Africe se délka života prodlužovat nebude, ale dětí se bude rodit stále více. I kdybychom našli elixír na věčné mládí, pořád nemáme léky na rakovinu, srdeční selhání a další nemoci, které nás ohrožují na životě.

Dopad to bude mít i sociologický a ekonomický. Lidé teď většinu svého mládí tráví v práci nebo ve škole, což není nejoblíbenější činností mnoha lidí. Delší život pak může znamenat, že se radikálně prodlouží i náš důchodový věk, pokud se nevymyslí jiný systém, jak zásobovat státní pokladnu.

Pokud tak jednoho dne dosáhneme věčného mládí, musí se zcela změnit styl a systém, ve kterém žijeme. Věk by přestal mít vypovídající hodnotu a stane se z něj pouhé číslo. Jaký je rozdíl mezi ženou, která se stala prvorodičkou ve čtyřiceti letech nebo šedesáti? Z lékařského hlediska vůbec žádný. Někteří vědci však vůči tomu zůstávají velmi skeptičtí. Podle určitých studií má totiž lidský život strop kolem 120 let.

Témata: Lidé | život | EuroZprávy.cz
Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nemoc, která lidem trhá maso, nezmizela. Lékaři by měli pacienty testovat…

21.02.2019 13:50 Lepra neboli malomocenství je nemoc, která je považována za stejně vymýcenou, jako například mor.…

Izraelci budou měřit množství plastů v moři, využijí k tomu zvláštní…

20.02.2019 09:25 Izraelští vědci v nově publikované studii informovali o svém záměru využít mořské živočichy sumky…

Česko jako vědecká velmoc? Ze schválených peněz se vyčerpalo 99 procent

18.02.2019 12:30 Ze schválených 33,8 miliardy korun ze státního rozpočtu na vědu, výzkum a inovace pro rok 2018 se…

Můžeme zničit planetu? Nejsilnější explozi na světě se nevyrovná ani…

17.02.2019 16:24 Výbuchy a ohnivé exploze tvoří dnes jednu z hlavních složek hollywoodských trháků. Aby taky ne,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama