Případ jako z Dr. House: Matka se synem záhadně onemocněli, lékaři nemohli uvěřit příčině

Americký magazín tropické medicíny a hygieny informoval o podivném případu, který se odehrál v Číně. 78letá žena a její 46letý syn záhadně onemocněli a skončili v nemocnici. Lékaři nakonec zjistili, co je příčinou jejich obtíží, ačkoliv tomu zpočátku nechtěli uvěřit.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

lékaři
doporučujeme

Žena se synem si podle lékařů z nemocnice v čínské provincii Kuang-tung nejprve stěžovali na ospalost a bolesti hlavy, které se ale nelepšily. Trvaly u nich dlouhých 20 dní a přidaly se k nim i kognitivní poruchy.

Lékaři byli z jejich zdravotního stavu zmatení. Lingli Lu pro deník New York Times uvedl, že oba byli ještě před nedávnem zcela zdraví a obtíže se objevily poměrně náhle a nečekaně.

Testy nakonec prokázaly, že oba pacienti trpí infekcí potkaního plicního viru, nemocí, která napadá míchu a mozek a může způsobit vážnou meningitidu.

Virus se nejčastěji objevuje i slimáků a v plicích potkanů, lékaři si proto nedokázali představit, jak se jím mohli nakazit dva lidé.

Na stopu je přivedl až nový objev tamních vědců. Ti totiž zjistili, že virus přenáší také stonožky. A právě tyto tvory muž i jeho matka konzumovali. Doslechli se totiž, že v zimních měsících konzumace stonožek zabraňuje prochladnutí.

Po měsíci byli oba lidé přeléčeni a propuštěni do domácího léčení, podle lékařů ale může být lidí s podobnými problémy víc. Stonožky jsou totiž zdrojem parazitů, v Číně jsou ale poměrně hojně konzumovány. Odborníci proto doporučují, aby je lidé před pozřením alespoň tepelně zpracovali, čímž zabijí většinu bakterií a parazitů.

Loading...
Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Projekt Manhattan? 600 000 lidí netušilo, že byl vypuštěn džin z láhve

19.04.2019 20:41 Aktualizováno Atomová bomba je jedním z nejvýznamnějších vědeckých vynálezů 20. století. Cesta k jejímu…

Nečekaný objev v muzeu: Vědci našli kosti dosud neznámého "obřího lva"

19.04.2019 07:54 Nový druh obřího savce podobného tygrovi či lvovi identifikovali vědci po prozkoumání kostí, které…

Blesky na Marsu? Nejspíš vypadají zcela jinak než pozemské, soudí český…

18.04.2019 16:47 Pokud na Marsu existují blesky, pravděpodobně nevypadají jako ty pozemské. Ve vzduchových vírech…

Nebezpečí znečištěného vzduchu: špinavý vzduch způsobuje kriminalitu

18.04.2019 15:36 Nedýchatelný vzduch trápí v zimních měsících jak obyvatelé měst, tak obyvatelé vesnic jimž pod…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama