Případ jako z Dr. House: Matka se synem záhadně onemocněli, lékaři nemohli uvěřit příčině

Americký magazín tropické medicíny a hygieny informoval o podivném případu, který se odehrál v Číně. 78letá žena a její 46letý syn záhadně onemocněli a skončili v nemocnici. Lékaři nakonec zjistili, co je příčinou jejich obtíží, ačkoliv tomu zpočátku nechtěli uvěřit.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

lékaři

Žena se synem si podle lékařů z nemocnice v čínské provincii Kuang-tung nejprve stěžovali na ospalost a bolesti hlavy, které se ale nelepšily. Trvaly u nich dlouhých 20 dní a přidaly se k nim i kognitivní poruchy.

Lékaři byli z jejich zdravotního stavu zmatení. Lingli Lu pro deník New York Times uvedl, že oba byli ještě před nedávnem zcela zdraví a obtíže se objevily poměrně náhle a nečekaně.

Testy nakonec prokázaly, že oba pacienti trpí infekcí potkaního plicního viru, nemocí, která napadá míchu a mozek a může způsobit vážnou meningitidu.

Virus se nejčastěji objevuje i slimáků a v plicích potkanů, lékaři si proto nedokázali představit, jak se jím mohli nakazit dva lidé.

Na stopu je přivedl až nový objev tamních vědců. Ti totiž zjistili, že virus přenáší také stonožky. A právě tyto tvory muž i jeho matka konzumovali. Doslechli se totiž, že v zimních měsících konzumace stonožek zabraňuje prochladnutí.

Po měsíci byli oba lidé přeléčeni a propuštěni do domácího léčení, podle lékařů ale může být lidí s podobnými problémy víc. Stonožky jsou totiž zdrojem parazitů, v Číně jsou ale poměrně hojně konzumovány. Odborníci proto doporučují, aby je lidé před pozřením alespoň tepelně zpracovali, čímž zabijí většinu bakterií a parazitů.

Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko jako vědecká velmoc? Ze schválených peněz se vyčerpalo 99 procent

18.02.2019 12:30 Ze schválených 33,8 miliardy korun ze státního rozpočtu na vědu, výzkum a inovace pro rok 2018 se…

Můžeme zničit planetu? Nejsilnější explozi na světě se nevyrovná ani…

17.02.2019 16:24 Výbuchy a ohnivé exploze tvoří dnes jednu z hlavních složek hollywoodských trháků. Aby taky ne,…

Vědci vytváří živý Jurský park. Dinosauři budou po Zemi chodit za pět let

11.02.2019 17:04 Během pouhých pěti až deseti let budou Zemi obývat skuteční dinosauři. Tvrdí to skupina genetiků a…

Jaderný výbuch a ekologická katastrofa? Toto jsou největší mýty o Černobylu

10.02.2019 21:38 Aktualizováno Před sedmi lety došlo k jaderné havárii v japonské Fukušimě a před dvaatřiceti lety k jaderné…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama