Nejzdravější koktejl světa? Superpotravina s tělem dokáže divy, vypil by ji ale jen málokdo

Existuje mnoho potravin, které jsou pro tělo zdravější, než by se mohlo zdát. Příkladem může být například cibule, česnek nebo jiné druhy zeleniny. Vědci ale nyní odhalili takzvanou superpotravinu, která má vysoký obsah látek prospěšných zdraví. Problém je v tom, že by ji pozře jen málokdo. Je to totiž švábí mléko.

Přidejte svůj názor 7 komentářů

Švábi nevypadají příliš lákavě
doporučujeme

Ve skutečnosti se nejedná ani tak o mléko, jako o tělní tekutiny švába, které mléko připomínají. Podle vědců jsou ale energeticky velmi bohaté a tělu neuvěřitelně prospěšné.

Vyplývá to ze studie vědců z Ústavu biologie kmenových buněk a regenerativní medicíny v Indii. Ti zjistili, že "mléko" ze švába druhu Diploptera punctata by mohlo představovat budoucí superpotravinu.

Šváb jsou totiž bohatí na proteiny a jejich tekutiny obsahují trojnásobek živin  ve srovnání s odpovídajícím množstvím běžného mléka. Najdeme v nich bílkoviny, tuky i cukry, všechny esenciální aminokyseliny.

Hmyz by tak mohl představovat jednu z možností, jak vyřešit hladomor v chudších zemích. Ostatně některé firmy už nabízejí hmyzí tekutiny nejen v podobě mléka, ale například i ve zmrzlině. Ta je k dostání například v jižní Africe.

Entomléko, jak prodejci této tekutině říkají, má vysoký obsah bílkovin a je bohaté na železo, zinek a vápník. Problém je v tom, že mnoho lidí si dodnes nedokáže představit konzumaci hmyzu, natož pak jeho tělních tekutin.

Loading...
Témata: Vědci | Hmyz | EuroZprávy.cz
Vstupte do diskuze (7)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Objev na Marsu: zaznamenány první otřesy

23.04.2019 20:40 Seizmograf na marsovské sondě InSight zaznamenal první otřesy, které podle vědců pocházejí z nitra…

Světový problém, statisícům organismů hrozí vyhynutí, tvrdí vědci

23.04.2019 18:04 Půl milionu až milionu druhů rostlin a živočichů by mohlo v budoucnu hrozit vyhynutí, velké části z…

Londýn bojuje proti nelegální těžbě dřeva, vědci spustili unikátní projekt

21.04.2019 09:50 Ve staré laboratoři Královských botanických zahrad v Kew na západě Londýna vědci pilně pracují na…

Projekt Manhattan? 600 000 lidí netušilo, že byl vypuštěn džin z láhve

19.04.2019 20:41 Aktualizováno Atomová bomba je jedním z nejvýznamnějších vědeckých vynálezů 20. století. Cesta k jejímu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama