Vědci objevili zázračný lék. Je levný a doma ho má každý

Britští vědci experimentovali s glukózou v plicích a zjistili, že by inhalace cukru mohla pomoci od určitých onemocnění. Poznatky by mohly vést k účinné léčbě astmatu.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Vědci
doporučujeme

Inhalování obyčejného bílého cukru by mohlo pomoci při řadě respiračních onemocnění, alespoň podle výsledků studie vědců z univerzity v Manchasteru. Experimenty na myších odhalily, jak schopnost buněk využívat glukózu ovlivňuje procesy při dýchání. 

Podle vedoucího týmu vědců, kteří za mimořádným objevem stojí, Andrew MacDonalda má výsledek jejich práce potenciál k celosvětovému využití. "Onemocnění spojená s dýcháním způsobují utrpení lidem jak ve vyspělých tak v rozvojových státech. Například ve Velké Británii stovky lidí musí denně do nemocnice kvůli astmatickým záchvatům. V Africe a Asii lidé čelí endemickému výskytu potencionálně smrtících parazitů sídlících v jejich plicích," uvedl vědec na stránkách univerzity v Manchesteru.

Podstata výzkumu se zaměřovala na krevní buňky nazývané makrofágy. Ty jsou pro lidský organismus velmi důležité. Fungují s trochou zjednodušení jako vysavače v imunitním systému. Odhalují a odstraňují patogenní organismy.

Vědci se zaměřili na důležitou součást fungování buněk a to na jejich energetický cyklus. Během experimentu badatelé odhalili, že tyto buňky v plicích potřebují upravit hladinu energie tak, aby mohly správně fungovat. 

Vědec Andrew MacDonald si dokáže představit, že jejich objev povede k vytvoření léčebného postupu, který by v budoucnosti mohl být velmi efektivní. V současnosti však zároveň varuje, aby lidé žádné domácí experimenty s inhalováním cukru neprováděli, jelikož se jedná o zajímavý experiment, ale nikoliv o osvědčený lékařský postup.

Loading...
Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Společnost na dně? Světu hrozí příští rok kolaps, tvrdí vědec

26.05.2019 12:01 Společnost je na pokraji kolapsu. K tomu by kvůli politickým nepokojům mohlo dojít už příští rok.…

Vědci vysvětlili, proč jsme ještě nepotkali mimozemšťany

25.05.2019 13:11 Zatím marně si lidé pokládají otázku: „Jsme ve vesmíru sami?“ Ačkoliv jasnou odpověď jen tak…

Češi budou bez piva? Vědci mají velmi špatné zprávy

24.05.2019 16:16 Pivo se v budoucnu stejně jako čokoláda, káva a víno může stát obětí klimatických změn, které…

Vědci ví, jaký je osud Země. Lidstvo ji bude muset opustit

23.05.2019 11:24 Planeta Země je nejen jedinou planetou, o které víme, že je na ní život, ale i jedinou zatím…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama