Kolem Země v tichosti proletěl druhý objekt z hlubin vesmíru. Mohl nás sestřelit

Na hvězdné obloze můžeme pozorovat tisíce nejrůznějších meteorů. Zpravidla shoří v zemské atmosféře a pověrčiví jedinci si při světelném efektu pozorovatelném pouhým okem můžou něco přát. Podle vědců byl nedávno pozorován meteor z jiného hvězdného systému...

Přidejte svůj názor 9 komentářů

Oumuamua
doporučujeme

Meteor, který se mihl nad Papuou Novou Guineou, nebyl jeden z mnoha meteorů, který vletěl do zemské atmosféry. Jednalo se o meteor z jiného hvězdného systému. Jedná se teprve o druhé známé pozorování meteoru, jehož původ není ve sluneční soustavě.

Jako první tento kus skály narazil do zemské atmosféry. První mezihvězdný meteor "Oumuamua" byl pozorován ve vesmírném prostoru sluneční soustavy, ale k naší planetě se takto výrazně nepřiblížil.

Vědci k mimořádnému objevu dospěli až zpětně. Když Avi Loeb a Amir Siraj z Harvardovy univerzity studovali záznamy o meteorech z roku 2014, došli k závěru, že inkriminovaný meteor se vyznačuje neobvyklou rychlostí a podle všeho měl velmi neobvyklý tvar.

Vědci došli k závěru, že meteor nemůže pocházet ze sluneční soustavy, ale pravděpodobně doputoval z jiného solárního systému galaxie Mléčné dráhy. Meteor je totiž tak neobvyklý, že vysvětlení o jeho původu z jiné soustavy je tím nejjednodušším vysvětlením.

První ze dvou pozorování takovýchto meteorů svého času vzbudilo ještě divočejší interpretace, jelikož někteří vědci se domnívali, že "Oumuamua" je uměle vytvořený objekt. Nicméně druhý pozorovaný meteor rozhodně uměle vytvořený není, mělo by se jednat o jistý druh mimozemské horniny, která však shořela v zemské atmosféře.

K bližšímu prozkoumání, zejména co se týče složení, je potřeba pozorovat objekt přímo. Zjištění vycházející z předchozích záznamů k zisku bližších informací nestačí.

Loading...
Vstupte do diskuze (9)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jsou mikroplasty ve vodě zdravotní riziko? WHO uklidňuje a varuje zároveň

22.08.2019 08:46 Množství mikroskopických částic plastu, které se v současné chvíli vyskytuje v pitné vodě, zatím…

Historický milník: Svět díky očkování téměř vymýtil dětskou obrnu

21.08.2019 21:02 Na africkém kontinentu se již tři roky neobjevil žádný případ dětské obrny, země proto stojí na…

Mimozemský život na dosah ruky? Překvapivé přiznání vědců

18.08.2019 19:27 Mimozemský život nemusí nutně vypadat jako zelení mužíčci s tykadly nebo velké chapadlovité bestie.…

Záhadný objev v Antarktidě: Vědci našli něco, co nepochází z našeho světa

17.08.2019 22:29 Aktualizováno Mezinárodní tým vědců objevil v Antarktidě podivnou věc. Je známo, že železo-56 tvoří drtivou…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama