Zemi hrozí katastrofa, může přijít každý den, varuje NASA

Ve Washingtonu D. C. se odehrála odborná konference na téma pádu asteroidů. Odborníci z Mezinárodní akademie astronautikyy (IAA) se shodli na tom, že střet planety s asteroidem je obrovským nebezpečím pro lidskou civilizaci.

Přidejte svůj názor 43 komentářů

asteroid
doporučujeme

Nebezpečné asteroidy létající kolem země nejsou ničím výjimečným. „Kéž bych mohl říct, že jde o události, které jsou výjimečné a jedinečné. Ale nejsou. Lidé musí pochopit, že to, co děláme, není hollywoodský film. Je to naše povinnost vůči této planetě, na které žijeme,“ řekl na konferenci Jim Bridenstine z NASA.

Nejedná se o možné hrozby, ale i události, které se odehrály. Bridenstine připomněl pád meteoru v Čeljabinsku v roce 2013. Během obrovského výbuchu bylo zraněno 1500 lidí v okolí katastrofy a poškozeno 7000 budov.

Statisticky jednou za 60 let na zemi obdobný objekt spadne. Nicméně Země se střetla za posledních 100 let již se třemi meteory.

Bridenstine připomněl také technologickou pokročilost lidstva. Ve srovnání s dinosaury, kteří kvůli podobné události pravděpodobně vyhynuli, lidé mají vesmírný program. NASA analyzovala třetinu z 25 000 potencionálně nebezpečných objektů.

Efektivní v obraně před střetem s asteroidem by mohl být systém Space Lunch, který má být použit během další mise na Měsíc v roce 2024. Na projektu spolupracuje NASA se společností Space X. Cílem operace je vyslat raketu, která se střetne s asteroidem a díky střetu změní jeho trasu.

Loading...
Vstupte do diskuze (43)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Smrtící virus děsí vědce. Lék neexistuje, miliardy lidí v ohrožení

09.12.2019 07:38 Smrtící vir nipah přenášený netopýry má vážný epidemický potenciál. Varovali před tím dnes podle…

Unikátní objev v Česku: Jeskyňáři našli kostru medvíděte, je stovky let…

06.12.2019 09:46 Na zcela zachovalou kostru medvíděte narazili při bádání v Javoříčském krasu amatérští jeskyňáři.…

Jaké dopady na mozek má pobyt v Antarktidě? Vědci se nestačí divit

05.12.2019 12:15 Dlouhodobý pobyt v extrémním prostředí Antarktidy pravděpodobně škodí mozku. V aktuálním vydání…

Zemi těsně mine asteroid velký jako pyramidy

04.12.2019 22:26 Aktualizováno Zemi v těsné blízkosti mine téměř dvousetmetrový asteroid. NASA jej pozoruje od minulého týdne,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama