Zemi hrozí katastrofa, může přijít každý den, varuje NASA

Ve Washingtonu D. C. se odehrála odborná konference na téma pádu asteroidů. Odborníci z Mezinárodní akademie astronautikyy (IAA) se shodli na tom, že střet planety s asteroidem je obrovským nebezpečím pro lidskou civilizaci.

Přidejte svůj názor 43 komentářů

asteroid
doporučujeme

Nebezpečné asteroidy létající kolem země nejsou ničím výjimečným. „Kéž bych mohl říct, že jde o události, které jsou výjimečné a jedinečné. Ale nejsou. Lidé musí pochopit, že to, co děláme, není hollywoodský film. Je to naše povinnost vůči této planetě, na které žijeme,“ řekl na konferenci Jim Bridenstine z NASA.

Nejedná se o možné hrozby, ale i události, které se odehrály. Bridenstine připomněl pád meteoru v Čeljabinsku v roce 2013. Během obrovského výbuchu bylo zraněno 1500 lidí v okolí katastrofy a poškozeno 7000 budov.

Statisticky jednou za 60 let na zemi obdobný objekt spadne. Nicméně Země se střetla za posledních 100 let již se třemi meteory.

Bridenstine připomněl také technologickou pokročilost lidstva. Ve srovnání s dinosaury, kteří kvůli podobné události pravděpodobně vyhynuli, lidé mají vesmírný program. NASA analyzovala třetinu z 25 000 potencionálně nebezpečných objektů.

Efektivní v obraně před střetem s asteroidem by mohl být systém Space Lunch, který má být použit během další mise na Měsíc v roce 2024. Na projektu spolupracuje NASA se společností Space X. Cílem operace je vyslat raketu, která se střetne s asteroidem a díky střetu změní jeho trasu.

Loading...
Vstupte do diskuze (43)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vědci jsou zděšeni. Spočítali, kolik bude žít na Zemi lidí

20.06.2019 22:01 Aktualizováno Na světě žije v současnosti necelých 8 miliard lidí. Mnoho z nich nemá přístup k čisté vodě,…

Vědce děsí vlastní slova: Himálajské ledovce tají hrozivým tempem. Co…

20.06.2019 04:30 Špionážní fotografie z dob studené války odhalily vědcům, že himálajské ledovce nyní tají téměř…

Neuvěřitelný vědecký objev: Lidem rostou rohy

19.06.2019 16:17 Aktualizováno Až polovině mladých lidí se může vyvinout na lebce roh. Nejde ani tolik o ďábelské znamení, jako o…

Srážka Země s asteroidem? Připravte si jaderné zbraně, apeluje český expert

17.06.2019 22:20 Aktualizováno Planetární obrana dnes není pojem pouze pro sci-fi literaturu. Obrana před střetem s vesmírnými…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama