Astronauti po 50 letech přiznali: Po přistání na Měsíci jsme udělali chybu. Ohrozili jsme Zemi

Astronauti po 50 letech od přistání Apolla 11 na Měsíci přiznali, že udělali zásadní chybu. Mohli Zemi vážným způsobem ohrozit.

Přidejte svůj názor 40 komentářů

NASA zveřejnila unikátní snímky z misí Apollo
doporučujeme

Astronauti přiznali, že chyba, ke které došlo během přistání Apolla 11 na Měsíci, mohla zapříčinit přenos lunárních bakterií na planetu Zemi. Mohlo se tak stát navzdory přísným bezpečnostním opatřením, o které se NASA snažila.

Ta přitom pečlivě a přísně dbala na dodržování bezpečnostních standardů a vypracovala postup, jak zamezit tomu, aby se případné choroboplodné zárodky nepřenesly z Měsíce až na Zemi.

Členové posádky tak po přistání na Zemi skončili v karanténě, dokud si vědci a lékaři nebyli jisti, že se ničím nenakazili a nehrozí kontaminace.

V dokumentu Chasing the Moon ale dva z astronautů přiznali, že plán na ochranu Země mohl snadno selhat. S jednou věcí totiž NASA nepočítala, a sice, že by na Měsíci mohlo existovat něco živého, co by se v modulu přeneslo na planetu Zemi.

Zatímco Neil Armstrong a Buzz Aldrin chodili po Měsíci, mohli na sobě zachytit řadu vsmírných bakterií. Díky tomu jich mohl být řídící modul plný. A první co astronauti udělali po přistání? Otevřeli poklop modulu.

Pokud by s sebou vezli z Měsíce cokoliv, mohlo se to díky tomuto neuváženému kroku rychle rozšířit po celé Zemi. Naštěstí se tak nestalo.

Loading...
Vstupte do diskuze (40)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Smrtící klimatické změny? Mohou zřejmě za šíření záhadné superbakterie

24.07.2019 11:37 Aktualizováno Globální oteplování může mít řadu dopadů a některé z nich můžou být velmi nečekané. Vědci mají…

Krávy a globální oteplování? Vědci přišli na to, jak zachránit planetu

23.07.2019 14:58 Letošní vedra upozornila řadu lidí na čím dál palčivější problém globálního oteplování. Mezi…

Vikingové vykáceli lesy, Island je intenzivně vysazuje

23.07.2019 08:07 Před osídlením Vikingy měl Island hojnost lesů, které byly ochranou proti bouřím. Obávaní válečníci…

Co se s námi děje pár minut před smrtí? S těmito myšlenkami zemřeme

22.07.2019 22:35 Aktualizováno Ví, že živí odtud neodejdou. Stejně tak to cítí jejich pacienti. Práce zdravotní sestřičky v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama