Konec světa 2012? Na Zemi se prý řítí planeta

Praha - K Zemi se blíží planeta Nibiru, která se s námi srazí a nastane konec světa. Psali o tom už staří Sumerové. A ke srážce má podle serveru lidovky.cz dojít - v roce 2012.

Přidejte svůj názor

371
doporučujeme

Čím více se blíží rok 2012, tím více se objevuje "zaručených" přepovědí o konci světa. Jednou z nich je i tvrzení známého spisovatele a záhadologa Zecheria Sitchina, podle něhož se Země srazí s planetou Nibiru.

Sitchin, který zemřel před rokem, vyzkoumal, že právě tato planeta stojí za vznikem celého lidstva. Podle jeho teorií na ní žijí Anunnakiové, kteří se podobají lidem. Před 450 tisíci lety přiletěli na Zemi, aby zde těžily nerosty. A k tomu účelu stvořili zvláštní živočišný druh - člověka.

Své teorie podle serveru lidovky.cz založil na nejrůznějších bádáních i překladech summerských textů. Většina vědců je však kritizuje jako nepodložené. Ti, kteří věří v konec světa, jimi však žijí. Planeta Nibiru by se totiž podle nich měla v tuto chvíli blížit Zemi a brzy se s ní srazí. Podle vědců je to však nesmysl.

Astronomové vysvětlují, že kdyby se k nám skutečně tak velké těleso blížilo, dávno by ho zpozorovali. Příznivci teorií o konci světa však tvrdí, že vlády o blížící se apokalypse vědí, ale mlčí - protože na evakuaci už je pozdě.

Toto je jen další z mnoha teorií, jež se šíří zejména po internetu. Nejznámější je ta, jež předpovídá konec světa 21. prosince 2012. To je den, kdy končí Mayský kalendář.

Loading...
Témata: konec světa | vesmir
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Klimatické změny zpustoší Zemi? Vědci zjistili, co se do roku 2100 změní

21.02.2020 08:58 Světu hrozí vážný ekologický kolaps. Televize CNN upozornila s odkazem na novou studii, která uvádí…

Tajemství neandrtálců: Vědci objevili další kostru v "hrobu s květinami"

20.02.2020 12:28 Vědci objevili další zachovalou kostru neandertálce na nalezišti Šánidar na severu Iráku. Lokalita…

Roskosmos vyměnil dva ruské členy posádky, kteří poletí na ISS

19.02.2020 22:00 Místo dvou ruských členů základní posádky, kteří měli v dubnu letět na Mezinárodní vesmírnou…

Čemu se vyhnout při jaderném útoku? Věc, kterou používáme denně, nás může…

17.02.2020 20:22 Aktualizováno Pokud by se stalo to nejhorší a došlo by k jadernému výbuchu, lidé v oblasti dosahu by podle vědců…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama