Nesmrtelnost? Dočkáme se prý už za deset let!

Moskva – Lidé odjakživa touží být nesmrtelní. A právě této „společenské poptávky“ se rozhodl využít ruský podnikatel Dmitrij Ickov, jenž rozjíždí výzkumný projekt s příznačným názvem „Avatar“. Najal si sto vědců, kteří mají v průběhu deseti let umožnit lidem nesmrtelnost. Úkolem výzkumníků je vložit lidskou mysl do robotů a později do holografického těla. Podaří se to?

371
doporučujeme

Výzkum dostal své jméno Avatar díky filmovému hitu Jamese Camerona, který je zasazen do budoucnosti. Ickov na konferenci Global Future 2045 uvedl – „Další snahou vědy bude vytvořit pro lidi nové tělo.“ Dle něj přináší výzkum naději především pro postižené lidi a občany na pokraji smrti.

„Tento projekt je cestou k nesmrtelnosti. Člověk s dokonalým Avatarem může zůstat součástí společnosti. Lidé nechtějí zemřít. Chápu, že toto je pro vědce velkou výzvou. Ale já věřím v něco, co označujete jako americký sen. Pokud do něčeho vložíte veškerou svou energii a čas, může se to stát skutečností,“ prohlásil Ickov.


Umělý lidský mozek – sci fi?

Podnikatel sní o „transplantaci“ lidského vědomí do robotického těla. V další fázi se pokusí o vytvoření umělého lidského mozku, který bude jakýmsi počítačovým zařízením, do kterého bude možné umístit lidskou mysl. Ickov vyšel najevo i s nejambicióznějším cílem – vložit mysl do holografického těla. „Hologramy mají mnoho výhod. Můžete chodit přes stěny, pohybovat se rychlostí světla. Pamatujete si Obi-Wanov hologram ze Star Wars? To bylo něco úžasného,“ doplnil Ickov.

Ickov hodlá spolupracovat s americkou agenturou pro vývoj nových vojenských technologií (DARPA) – ta už zkoumá způsoby, jakými by vojáci mohli svou myslí ovládat androidy, kteří na válečném bojišti nahradí lidi. I tento projekt nese název Avatar.

Témata: Vědci
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vědci se zaměřili na studium rakoviny. Zjistili, že k úspěšné léčbě stačí…

15.08.2020 20:42 Rakovina prsu je nejčastějším onemocněním žen a celosvětově její výskyt stále stoupá. V České…

Svět vs covid-19. Odborníci se zamýšlí nad tím, kdo vlastně vyhrává

15.08.2020 13:32 Na konci ledna letošního roku Světová zdravotnická organizace (WHO) vyhlásila pandemii koronaviru…

Nachlazení je závažnější nemoc, než se zdá. Lékaři jsou na stopě trvalému…

15.08.2020 09:41 Lidský respirační syncytiální virus (RSV) způsobuje závažná respirační onemocnění, a to převážně u…

Zemřel vynálezce pixelu Russell Kirsch (†91), naskenoval první digitální…

14.08.2020 13:02 V 91 letech zemřel americký počítačový vědec Russell Kirsch, kterému se připisuje vynález pixelu a…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama