Nesmrtelnost? Dočkáme se prý už za deset let!

Moskva – Lidé odjakživa touží být nesmrtelní. A právě této „společenské poptávky“ se rozhodl využít ruský podnikatel Dmitrij Ickov, jenž rozjíždí výzkumný projekt s příznačným názvem „Avatar“. Najal si sto vědců, kteří mají v průběhu deseti let umožnit lidem nesmrtelnost. Úkolem výzkumníků je vložit lidskou mysl do robotů a později do holografického těla. Podaří se to?

Přidejte svůj názor

371

Výzkum dostal své jméno Avatar díky filmovému hitu Jamese Camerona, který je zasazen do budoucnosti. Ickov na konferenci Global Future 2045 uvedl – „Další snahou vědy bude vytvořit pro lidi nové tělo.“ Dle něj přináší výzkum naději především pro postižené lidi a občany na pokraji smrti.

„Tento projekt je cestou k nesmrtelnosti. Člověk s dokonalým Avatarem může zůstat součástí společnosti. Lidé nechtějí zemřít. Chápu, že toto je pro vědce velkou výzvou. Ale já věřím v něco, co označujete jako americký sen. Pokud do něčeho vložíte veškerou svou energii a čas, může se to stát skutečností,“ prohlásil Ickov.


Umělý lidský mozek – sci fi?

Podnikatel sní o „transplantaci“ lidského vědomí do robotického těla. V další fázi se pokusí o vytvoření umělého lidského mozku, který bude jakýmsi počítačovým zařízením, do kterého bude možné umístit lidskou mysl. Ickov vyšel najevo i s nejambicióznějším cílem – vložit mysl do holografického těla. „Hologramy mají mnoho výhod. Můžete chodit přes stěny, pohybovat se rychlostí světla. Pamatujete si Obi-Wanov hologram ze Star Wars? To bylo něco úžasného,“ doplnil Ickov.

Ickov hodlá spolupracovat s americkou agenturou pro vývoj nových vojenských technologií (DARPA) – ta už zkoumá způsoby, jakými by vojáci mohli svou myslí ovládat androidy, kteří na válečném bojišti nahradí lidi. I tento projekt nese název Avatar.

Témata: Vědci
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Řezal hlavy psům a držel je naživu. Je nejodpornější oceněný pokus v…

18.03.2019 19:21 Aktualizováno V komunistickém Sovětském svazu proběhla řada výzkumů. Některé z nich probíhaly v režii Sergeje…

Cocoliztli. Nemoc, která vyděsila vědce, vyhubila 80 procent Mexika

17.03.2019 15:27 Na dvanáct milionů domorodců zabila v polovině 16. století na jihu dnešního Mexika záhadná nemoc,…

Vědci objevili nového pavouka, pojmenovali ho po Star Wars

17.03.2019 11:00 Bíle odění Stormtroopeři z filmové série Star Wars jsou prakticky k nerozeznání jeden od druhého.…

Průlom v léčbě cukrovky? Studie britských vědců zcela mění situaci

17.03.2019 09:50 Nová studie s názvem DiRECT (Diabetes Remission Clinical Trial), jejíž předběžné výsledky…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama