Otestujte si svoje IQ na Veletrhu vědy a výzkumu Univerzity Palackého

Olomouc – Jedinečnou příležitost mají lidé, které zajímá jejich IQ a chtěli by se dozvědět, jak obstojí v mezinárodně uznávaném testu Mensy ČR. Testování IQ bude součástí bohatého programu Veletrhu vědy a výzkumu, který se koná 20. a 21. června v Olomouci.

Veletrh vědy a výzkumu je největší popularizační akcí na střední Moravě
doporučujeme

„Není potřeba se připravovat ani učit, testujeme logickou inteligenci, která je převážně vrozená. Zájemci si mohou vyzkoušet zábavné testy v časopisech či na internetu, ale na řešení úloh IQ testu si stejně budou muset přijít sami," řekl předseda Mensy ČR Tomáš Blumenstein. Zájemci se mohou už teď přihlásit pomocí jednoduchého formuláře na těchto stránkách: http://www.popup.upol.cz/science-to-public/testovani-mensa.

Prvních dvě stě přihlášených ve věku 5 až 18 let mají testování zdarma. Ostatní zaplatí zvýhodněnou cenu 150 korun. Včetně zadání trvá testování přibližně jednu hodinu. „Lze říci, že IQ je jedním z parametrů osobnosti. Tak, jako znáte svoji výšku, což nutně neznamená, že budete hrát basketbal, může vám i hodnota vašeho IQ trochu napovědět, že máte třeba potenciál na absolvování přírodovědecké fakulty," řekl Blumenstein. Doplnil, že jsou i fakulty, které na základě výsledku IQ testu odpouštějí uchazečům přijímací řízení, anebo firmy, které to při pohovorech zohledňují. Především si ale každý testování dělá sám pro sebe. S Univerzitou Palackého Mensa ČR spolupracuje již řadu let. Kromě veletrhu vědy také na organizaci Klubu nadaných dětí, pořádání testování a nejužší spolupráce je na přípravě expozic budovaného science centra Pevnost poznání.

Veletrh vědy a výzkumu je největší popularizační akcí na střední Moravě, která návštěvníky přesvědčí, že věda nemusí být žádná věda, naopak může být i zábavná. Na programu se podílejí všechny fakulty. „Cílem je zábavnou formou přiblížit svět vědy a vědců nejen dětem, školákům, studentům, ale i široké veřejnosti. Návštěvníci si pod odborným dozorem vyzkoušejí více než stovku rozdílných aktivit: například experimenty s výbušnými látkami, záchranu lidského života, výrobu hudebních nástrojů, žonglování nebo lukostřelbu," řekla Blanka Krausová, vedoucí Centra popularizace vědy PřF UP a koordinátorka veletrhu.

Návštěvníci se také potkají se zajímavými a významnými osobnostmi. Pozvání organizátorů přijal profesor Milan Hejný, který je předním českým a slovenským odborníkem v didaktice matematiky a v pátek dopoledne představí svojí metodu výuky matematiky. Veletrh bude provázet řada divadelních představení, sportovních aktivit nebo pátrání po pachateli z detektivního komiksu. Centrem akce bude areál olomoucké Korunní pevnůstky, část programu se uskuteční v budově Přírodovědecké fakulty UP na ulici 17. listopadu a jejím přilehlém okolí. Vstup je zdarma.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Svět vs covid-19. Odborníci se zamýšlí nad tím, kdo vlastně vyhrává

15.08.2020 13:32 Na konci ledna letošního roku Světová zdravotnická organizace (WHO) vyhlásila pandemii koronaviru…

Nachlazení je závažnější nemoc, než se zdá. Lékaři jsou na stopě trvalému…

15.08.2020 09:41 Lidský respirační syncytiální virus (RSV) způsobuje závažná respirační onemocnění, a to převážně u…

Zemřel vynálezce pixelu Russell Kirsch (†91), naskenoval první digitální…

14.08.2020 13:02 V 91 letech zemřel americký počítačový vědec Russell Kirsch, kterému se připisuje vynález pixelu a…

Průlom v testování na covid-19. Belgická univerzita vyzkouší novou metodu

14.08.2020 08:43 Belgie od září zahájí zkušební testování na koronavirus, které má pomoci výrazně zvýšit počet…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama