Pravda o UFO? Tohle lidé nevyrobili, říká Bob Lazar

V posledních letech se Netflixu podařilo vydat několik velmi zajímavých snímků. Na své by si přišli zejména milovníci krimi. Zajímají-li vás ale víc konspirační teorie, pak by vám rozhodně neměl uniknout Bob Lazar: Area 51 & Flying Saucers. Lazar je totiž všeobecně známý tvrzením, že pracoval na výzkumu mimozemské lodi.

UFO
doporučujeme

Celý dokument se zaměřuje, jak už název napovídá, na osobu Boba Lazara, fyzika, který v roce 1989 během rozhovoru s televizním reportérem Georgem Kanappou řekl, že americká vláda pracuje na výzkumu mimozemské techniky. Docházet má k němu v Oblasti 51, která je už dlouhou dobu předmětem různých konspiračních teorií a záhad. Dodnes není známo, za jakým účelem byla zřízena, a co se v ní provádí.

img-responsive

Bob Lazar | foto: Wikimedia Commons

Přestože Lazar 30 let mlčel, rozhodl se dát souhlas s natáčením a znovu se podělit s veřejností o svých zkušenostech z jedné z nejpřísněji střežených vojenských oblastí. Je skutečně možné, že se v ní nachází mimozemská kosmická technika? Co když lidstvo opravdu přišlo do styku s mimozemšťany a ani o tom neví? Žijí mezi námi ufoni? Abyste si mohli udělat vlastní názor, měli byste znát některá základní fakta o Lazarovi.

Sport Model

Bob Lazar se měl podle svých slov podílet na takzvaném reverzním inženýrství neboli na zpětné analýze Sport Modelu, jak nazval létající talíře. Účelem jeho práce bylo zjistit, na základě čeho fungují, aby pak mohly být zhotoveny kopie. Jinými slovy kdyby bylo skutečně pravdou, že v Oblasti 51 došlo k havárii mimozemské lodě, pak by se dalo i předpokládat, že si takové tajemství nechá americká vláda jenom pro sebe.

Pouze úzkému okruhu vědeckých pracovníků výměnou za mlčenlivost tuto informaci sdělí, aby pak následně pro ní zjistili veškeré podrobnosti jejich fungování. I proto se nelze divit tomu, že se celou dobu snažila Boba Lazara, co nejvíc zdiskreditovat. Ti největší konspirátoři a hlavně antiamerikanisté museli být zklamáni, že nebyl v tichosti popraven, popřípadě do smrti uvězněn v psychiatrickém ústavu. Ostatně nebyl by jediným, na koho má americká vláda takříkajíc pifku - viz Snowden.

Podle Lazara se mimozemské létající talíře měly nacházet hluboko v podzemí, kam vedl tunel z Oblasti 51. Tomuto místu se říká S4. Zde přišel do styku s celkem devíti modely. Lazar dokonce podrobně informoval o tom, na jaké bázi fungují. Lodě měly být poháněny jakýmsi tajemným supertěžkým prvkem a gravitačními vlnami. Ani ty největší kapacity vlastně nedokázali tomuto systému přijít pořádně na kloub.

S největší pravděpodobností není v moci člověka něco takového vyrobit. Ani se není, čemu divit. Jestli v celém vesmíru existuje civilizace, která je natolik vyspělá, že se jí podařilo překonat celé galaxie, pak musí disponovat technologií, o níž se nám lidem může jenom zdát. Zřejmě ani není v našich možnostech něčím takovým disponovat, byť bychom chtěli.

Jak žije Bob Lazar dnes?

Dnes šedesátiletý Bob Lazar se rád s každým podělí o své zkušenosti s pracemi na mimozemských létajících talířích. Tvrdí dokonce, že si přečetl některé vládní dokumenty, které přímo potvrzují slova kontroverzního švýcarského spisovatele Ericha von Dänicana, že mimozemšťané už několikrát za sebou přicestovali na Zemi, a že dokonce ovlivnili i celou historii lidstva. K prvnímu přistání cizího vesmírného tělesa mělo dojít už před 10 tisíci lety.

img-responsive

Bob Lazar | foto: YouTube

Lazar nicméně dodnes lituje svého činu a připouští, že následky byly fatální. Zda měl, či neměl pravdu, zůstává stále obestřeno záhadou. Dehonestační kampaň americké vlády je však velmi podezřelá. Proč vlastně nikoho do Oblasti 51 nepouští? Co se snaží před celým světem utajit? Rovněž je velmi zvláštní, že Lazar, ač prohlašovaný za blázna, až příliš detailně mluvil o systému fungování údajné mimozemské kosmické lodi. 

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vědce roky zajímal původ záhadných vesmírných jevů. Letos došlo k průlomu

13.08.2020 10:10 Rychlé radiové záblesky jsou přechodné radiové impulsy, které mohou trvat od milisekundy až po…

Po uzdravení lze opět mít pozitivní test na koronavirus. Vědci zatím…

12.08.2020 12:57 Úřady v čínském městě Ťing-čou dnes informovaly o případu místní ženy, která před šesti měsíci…

Jaké jsou dopady covidu-19 na funkce mozku? Neurovědkyně prozradila, co…

12.08.2020 11:20 Koronavirus SARS-CoV-2 související s akutním respiračním syndromem se projevuje horečkou, suchým…

"Úlovek" olomouckých přírodovědců: Na Borneu objevili nejmenší druh…

12.08.2020 09:57 Olomoučtí přírodovědci objevili v tropických deštných lesích ostrova Borneo zřejmě nejmenší druh…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama