Šťára v Krejčířově cele: Co bylo mezi kondomy?

Pretoria - V cele, v níž je v Pretorii vězněn Radovan Krejčíř, se našly mobilní telefony a paměťové karty. Podle serveru Times LIVE byly ukryty v krabicích od mléka. Právník uprchlého Čecha nechápe, proč se kolem toho dělá povyk.

Radovan Krejčíř
doporučujeme

"Věděli jsme, že (Krejčíř) komunikuje s lidmi, kteří jsou venku, ale nevěděli jsme, jakým způsobem. Našli jsme to díky udání," řekl listu jeho zdroj.

V krabici prý byli prý vždy dva kondomy naplněné vodu a mezi nimi pak sevřeny telefony a karty. Každá krabice byla uzavřená jako originál. "Vyšetřovatele zajímají informace na kartách a také to, komu (Krejčíř) telefonoval," sdělil zdroj.

Vedení věznice Kgosi Mampuru II záležitost nekomentovalo, ale policie informaci potvrdila. Její mluvčí Solomon Makgale řekl, že se v Krejčířově cele našel také iPad a že v pátek bylo v Krejčířově nemovitosti zabaveno několik set dokumentů.

Krejčířův právník Piet du Plessis prohlásil, že nechápe povyk kolem celé záležitosti. "Podle vězeňského zákona má Krejčíř coby neodsouzený vězeň právo na tytéž výhody, jaké by měl v případě propuštění na kauci. Nejsme pro porušování předpisů, ale dokud nebude odsouzen, má na určité věci právo. Musí pročíst mnoho dokumentů. Nevěřím, že v tom je něco špatného, zejména, jestliže jsme požádali, aby měl k této technice přístup," sdělil Du Plessis.

Krejčíř žije v JAR od roku 2007. Po příjezdu rychle navázal kontakty na tamní podsvětí. Je spojován s nejméně deseti vraždami svých spolupracovníků a nepřátel, zavražděni byli například německý obchodník s automobily Uwe Gemballa, majitel striptýzových barů Lolly Jackson, údajný šéf tamního podsvětí Cyril Beeka či libanonský podnikatel Bassam Issa zvaný Černý Sam. V roce 2013 ho média obviňovala z toho, že se pokouší ovládnout kriminální scénu v Kapském Městě.

V červenci 2013 unikl pokusu o vraždu, když na něj bylo vypáleno několik kulek z dálkově ovládaného zbraňového mechanismu ukrytého v prázdném Volkswagenu Polo. Vrah se však netrefil a auto bylo posléze odpáleno.

Podle listu Sunday World si Krejčíř vybudoval blízké vztahy s tamní vlivnou figurou Markem Lifmanem. Podle jiného deníku se Krejčíř zná se synem jihoafrického prezidenta Jacoba Zumy Duduzanem. 

Krejčíř byl zatčen loni v listopadu a od té doby je ve vazbě. V České republice byl odsouzen k 10,5 roku vězení za více než půlmiliardový daňový únik. Jeho případnému vydání do Česka brání v Jižní Africe nedořešené azylové řízení.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Egypt chce proti covidu-19 letos naočkovat 40 procent své populace

02.06.2021 16:59 Egypt chce proti covidu-19 do konce letošního roku naočkovat 40 procent své populace. Podle…

Výbuch sopky podle MSF v Kongu odřízl půl milionu lidí od pitné vody

01.06.2021 22:05 O zásoby pitné vody přišlo ve východním Kongu na půl milionu lidí v důsledku nedávné erupce sopky…

Macron pohrozil stažením francouzských vojáku z Mali

30.05.2021 16:12 Aktualizováno Francouzský prezident Emmanuel Macron varoval, že Francie stáhne své vojáky z Mali, pokud politická…

OSN v Mali vyzvala k propuštění zadržovaných představitelů vlády

25.05.2021 12:40 Aktualizováno Mise OSN v Mali vyzvala k okamžitému propuštění malijského prezidenta, premiéra a ministra obrany…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama