Jeden mrtvý a několik zatčených. Tak vypadají prezidentské volby v Tunisku

Tunis - V Tunisku se dnes koná druhé kolo prezidentských voleb, v nichž se rozhoduje mezi prozatímním prezidentem Munsifem Marzúkím a kandidátem sekulární strany Hlas Tuniska Kaídem Sibsím. Během voleb došlo i k násilnému konfliktu.

Ilustrační foto
doporučujeme

Hlasování předznamenal ještě před otevřením volebních místností útok skupiny neznámých ozbrojenců na sklad hlasovacích lístků v governorátu Kajruván. Jednoho útočníka hlídkující vojáci zabili, tři další zatkli. Oznámilo to tuniské ministerstvo obrany.

V jeho prohlášení se upřesňuje, že dnes nad ránem zaútočila skupina neznámých mužů z auta ve městě Haffúz na školu, v níž byly uloženy volební materiály. Vojenská hlídka při zásahu zabila jednoho z útočníků vyzbrojeného loveckou puškou a tři další zatkla. Jeden voják byl lehce zraněn na rameni, jeden z útočníků na ruce.

Podle mluvčího ministerstva obrany nestáli zřejmě za útokem radikální islamisté napojení na hnutí Islámský stát (IS), jejichž útoky si od revoluce v roce 2011 vyžádaly desítky mrtvých mezi příslušníky ozbrojených sil. "Teroristé obvykle nepoužívají lovecké pušky," řekl mluvčí agentuře AFP.

Tento týden se tuniští islamisté přihlásili k útoku na tuniské opoziční politiky Muhammada Brahmího a Šukrího Bilajda, kteří byli zastřeleni v loňském roce. Na videonahrávce zveřejněné na sociálních sítích mimo jiné vyzvali Tunisany, aby se neúčastnili dnešních voleb, které prý jdou proti islámskému učení, a pohrozili novými násilnostmi.

Témata: Tunisko
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Egypt chce proti covidu-19 letos naočkovat 40 procent své populace

02.06.2021 16:59 Egypt chce proti covidu-19 do konce letošního roku naočkovat 40 procent své populace. Podle…

Výbuch sopky podle MSF v Kongu odřízl půl milionu lidí od pitné vody

01.06.2021 22:05 O zásoby pitné vody přišlo ve východním Kongu na půl milionu lidí v důsledku nedávné erupce sopky…

Macron pohrozil stažením francouzských vojáku z Mali

30.05.2021 16:12 Aktualizováno Francouzský prezident Emmanuel Macron varoval, že Francie stáhne své vojáky z Mali, pokud politická…

OSN v Mali vyzvala k propuštění zadržovaných představitelů vlády

25.05.2021 12:40 Aktualizováno Mise OSN v Mali vyzvala k okamžitému propuštění malijského prezidenta, premiéra a ministra obrany…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama