Kamerun poprvé poslal proti Boko Haram stíhačky

Yaoundé/Abuja - Sekta Boko Haram se začíná chovat jako Islámský stát (IS) a chystala velkou ofenzivu. Ta ale nevyšla. Kamerunská armáda dnes totiž vůbec poprvé použila v boji s islamisty letectvo. Během víkendových náletů bylo zabito přinejmenším 41 radikálů.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Islámští radikálové ze sekty Boko Haram
doporučujeme

Milice Boko Haram, jejichž baštou je severovýchod Nigérie, v poslední době změnily taktiku a namísto rychlých přepadů, po nichž se obyčejně stáhly, začaly po vzoru IS dobytá území dlouhodobě okupovat. Ovládají už rozsáhlé oblasti severonigerijského státu Borno a svou moc se nyní snaží rozšířit právě i na sever sousedního Kamerunu.

Už v neděli extremisté obsadili kamerunskou vojenskou základnu Achigachia a pět vesnic nedaleko hranice. Nad velitelstvím vyvěsili svou vlajku. Po náletech kamerunské armády se prý ale opět stáhli za hranici do Nigérie.

Minulý týden Kamerun oznámil, že na severu země odhalil výcvikový tábor Boko Haram, v němž islamisté na boje připravovali 84 dětí.

Radikálové z Boko Haram bojují proti ústřední nigerijské vládě od roku 2009. Požadují zřízení chalífátu, který bude spravován podle zásad islámského práva šaría.

Zdroj: YouTube
Loading...
Témata: Boko Haram | kamerun | Nigérie
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Očkování proti ebole? Mezi WHO a Lékaři bez hranic vypukl ostrý spor

23.09.2019 18:30 Aktualizováno Před více než rokem se začala v severovýchodní části Demokratické republiky Kongo šířit ebola. Od…

V Nairobi se zřítila část školy. Zahynulo sedm žáků, desítky zraněných

23.09.2019 10:18 V keňské metropoli Nairobi se dnes zřítila část školy a pod troskami zahynulo sedm žáků. Oznámil to…

Muž žádal přítelkyni o ruku pod vodou. Utopil se, než stačila říct "ano"

22.09.2019 21:40 Aktualizováno Jistý Američan se utopil na tanzanském ostrově Pemba, když se potopil pod hladinu moře, aby požádal…

Češi byli v JAR potrestáni za pašování kaktusů. Už se nikdy nevracejte,…

22.09.2019 17:07 Jihoafrický soud potrestal dva české občany, které shledal vinnými z pašování sukulentů z…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama