Islamisté Al-Šabáb zaútočili na hotel v Mogadišu. Mezi mrtvými jsou i politici

Mogadišo - V centru somálské metropole zaútočili radikálové z islamistické milice Al-Šabáb. Před hotelem Central, kde se rádi scházejí politici, nejprve vybuchla bomba, pak se strhla přestřelka. Zemřelo deset lidí.

Terorismus
doporučujeme

Při útoku na hotel zahynuli civilisté i vojáci. Podle zpravodajského webu BBC je obětí dokonce až 20. Jsou mezi nimi údajně i poslanci a místostarosta hlavního města. Zraněni byli například somálský vicepremiér Mohamed Omar Arte či ministr dopravy Ali Ahmed Jamac.

Ozbrojenci z hnutí Šabáb, kteří chtějí v Somálsku zavést islámské právo šaría, stojí za řadou útoků proti ústředním úřadům i civilistům v Somálsku i sousedních zemích. Hnutí má na svědomí například atentát na nákupní centrum v Nairobi, při kterém v září 2013 zahynulo přinejmenším 67 lidí.

Jen za loňský rok zahynulo při atentátech provedených islamisty pět poslanců somálského parlamentu, minulý týden zabili prvního v tomto roce.

Podle radikálů jde o odplatu za souhlas s působením vojáků Africké unie na somálském území. Mezinárodním jednotkám se v roce 2011 podařilo vytlačit Šabáb z hlavního města a rozsáhlých oblastí na jihu a ve středu země.

Zdroj: YouTube
Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

U Libye se cestou do Evropy utopilo dalších nejméně 11 migrantů

25.10.2020 21:20 Nejméně 11 migrantů, kteří se snažili dostat se do Evropy, se dnes utopilo nedaleko libyjských…

Etiopie odsoudila Trumpův výrok o odstřelení přehrady

24.10.2020 16:49 Etiopie dnes odsoudila "útočné hrozby" ohledně sporné přehrady, kterou Addis Abeba staví na horním…

V Egyptě začalo první kolo parlamentních voleb

24.10.2020 14:36 V Egyptě dnes začaly dvoufázové volby do dolní komory parlamentu. Výsledky mají být známy začátkem…

OSN: Znesvářené strany v Libyi podepsaly trvalé příměří

23.10.2020 14:03 Aktualizováno Znesvářené strany v Libyi dnes podepsaly dohodu o trvalém příměří v celé zemi, oznámila Organizace…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama