Lékaři v pozoru. Objevila se záhadná nemoc, zabíjí během jediného dne

Ode-Irele - V Nigérii se objevila záhadná nemoc, která zabíjí nakažené během čtyřiadvaceti hodin. Ve městě Ode-Irele již zemřelo 18 lidí z 23 pacientů. Místní úřady i Světová zdravotnická organizace (WHO) jsou v pohotovosti. Informuje server news.com.au.

Ilustrační foto
doporučujeme

Otrava prostředky na hubení plevele stojí podle Světové zdravotnické organizace (WHO) zřejmě za dosud neobjasněným úmrtím 18 lidí na jihozápadě Nigérie.

Podezřelé případy se staly tento týden ve městě Ode-Irele ve státě Ondo. Lidé si stěžovali na bolesti hlavy a rozostřené vidění. Následovala ztráta vědomí, smrt nastala do 24 hodin.

Zprávy o počtu obětí se rozcházejí. Zatímco zdravotnický komisař státu Ondo hovoří o 18 mrtvých, mluvčí místní vlády tvrdí, že zemřelo o jednoho člověka méně. WHO pak zdokumentovala 14 případů a 12 úmrtí.

Jisté je, že záhadná nemoc začala ve městě Ode-Irele řádit počátkem tohoto týdne. Symptomy onemocnění jsou bolest hlavy, úbytek váhy a rozostřené vidění. Pacienti následně upadají do bezvědomí a umírají do 24 hodin od prvních příznaků. Laboratorní testy vyloučily, že by se jednalo o ebolu, či jiný virus.  

Podle mluvčího WHO se první případy nemoci objevily mezi 13. a 15. dubnem. Do města již zamířili nigerijští lékařští experti, stejně jako epidemiologové WHO. Cílem je především zjistit, o jaký druh onemocnění se jedná. Pomoci by měla analýza mozkomíšního moku odebraného dvěma pacientům, kteří nemoci podlehli.   

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Afrika hlásí už přes půl milionu nakažených koronavirem

08.07.2020 12:28 Afrika se už dostala přes hranici půl milionu potvrzených případů nákazy novým koronavirem.…

V Africe je už přes půl milionu nakažených koronavirem

08.07.2020 11:52 Afrika se už dostala přes hranici půl milionu potvrzených případů nákazy novým koronavirem.…

Nemoc covid-19 se rychle šíří v JAR, počet nakažených přesáhl 200 tisíc

07.07.2020 13:57 Počet potvrzených případů nákazy koronavirem v Jihoafrické republice překonal 200.000. Informovala…

Covid-19 se šíří na Madagaskaru. Jeden region včetně metropole uzavřen

07.07.2020 09:43 Madagaskar v jednom ze svých regionů, kde se nachází i hlavní město Antananarivo, zavedl uzávěru s…

Související:

Právě se děje

Další zprávy