Islámský stát se přihlásil k útoku na letadlo s ruskými turisty

Káhira - Letadlo s více než 220 lidmi na palubě se zřítilo v centrální části Sinajského poloostrova krátce poté, co vzlétlo z egyptského letoviska Šarm aš-Šajch na jihu poloostrova a mířil do Ruska. Na palubě bylo podle zahraničních zpravodajů 224 pasažérů, z toho 17 dětí.

Islámský stát
doporučujeme

Islámský stát se přihlásil k sestřelení letadla KGL9268, uvedla televize BBC. V oblasti Severního Sinaje, kde došlo k pádu letounu, jsou velmi aktivní lokální islamistické skupiny. Některé otevření podporují Islámský stát.

Egyptské oficiální zdroje dnes už dříve uvedly, že nemají žádné indicie o tom, že by letadlo bylo sestřeleno nebo v něm došlo k výbuchu.

Ruský ministr dopravy Maxim Sokolov ale teorii o sestřelení letadla islamisty popírá. "Takové zprávy nelze považovat za pravdivé," řekl agentuře Interfax.

Zpráva IS nespecifikuje, jak ozbrojenci letadlo mohli sestřelit. Militantní skupiny na Sinajském poloostrově disponují podle bezpečnostních expertů raketami země-vzduch typu Manpad. Pokud ale letadlo letělo ve výšce 10 tisíc metrů, bylo mimo dosah jakýchkoli raket tohoto typu.

Podle odborníků ale byla příčinou havárie zřejmě technická závada na stroji. Podle dostupných informací letadlo začalo prudce klesat. Odborný web Flightradar24.com, který monitoruje letecký provoz po celém světě, uvádí, že letadlo ztratilo 1800 metrů výšky během jediné minuty těsně před ztrátou signálu.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

U Libye se cestou do Evropy utopilo dalších nejméně 11 migrantů

25.10.2020 21:20 Nejméně 11 migrantů, kteří se snažili dostat se do Evropy, se dnes utopilo nedaleko libyjských…

Etiopie odsoudila Trumpův výrok o odstřelení přehrady

24.10.2020 16:49 Etiopie dnes odsoudila "útočné hrozby" ohledně sporné přehrady, kterou Addis Abeba staví na horním…

V Egyptě začalo první kolo parlamentních voleb

24.10.2020 14:36 V Egyptě dnes začaly dvoufázové volby do dolní komory parlamentu. Výsledky mají být známy začátkem…

OSN: Znesvářené strany v Libyi podepsaly trvalé příměří

23.10.2020 14:03 Aktualizováno Znesvářené strany v Libyi dnes podepsaly dohodu o trvalém příměří v celé zemi, oznámila Organizace…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama