Krejčíř odmítá podezření v souvislosti s vraždou německého podnikatele

Johannesburg - Uprchlý český podnikatel Radovan Krejčíř striktně odmítá podezření v souvislosti se zavražděným německým podnikatelem Uwe Gemballou, o kterém informoval německý magazín Stern. Krejčíř podezření popřel v neděli v on-line deníku Týden.cz.

Radovan Krejčíř
doporučujeme

"Realita je taková, že já jsem toho člověka vlastně neznal. Viděl jsem ho jednou v životě někdy v roce 1995 v Praze, kdy jsem ho potkal na nějakém veletrhu, a od té doby jsem ho neviděl," uvedl Krejčíř v reakci na otázku, kdy zavražděného viděl naposledy.

Krejčíř omítl i tvrzení magazínu Stern, že mu zavražděný podnikatel posílal auta s penězi, které magazínu potvrdil Juan Meyer. "Juan Meyer? To je člověk, se kterým jsem tady měl spolupracovat ohledně zlata, který mě tady chtěl podvést a je to společník Paula O´Sullivana (bývalý šéf bezpečnosti letiště v Johannesburgu, který mluví proti Krejčířovi - pozn. red.). Ve skutečnosti má tady Juan Meyer deset obvinění z nějakých podvodů a zlodějin a moc důvěryhodný tady zrovna není," uvedl Krejčíř pro Týden.cz.

"Auta z Německa s levostranným řízením, když tady jsou pravostranné? Všechno jsou to jen nesmysly," dodal Krejčíř v reakci na tvrzení o zasílaných autech.

Krejčíř také uvedl, že policie v Jihoafrické republice, v níž momentálně přebývá, jej v souvislosti s případem ani nekontaktovala. "Co k tomu jen vím, tak tady v téhle věci už údajně zavřeli dva lidi, kteří jsou vyšetřovaní a někde ve vazbě. A já doufám, že i díky tomu bude v té věci brzo jasno a ta bublina, která se vytvořila, splaskne," uzavřel Krejčíř.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Egypt chce proti covidu-19 letos naočkovat 40 procent své populace

02.06.2021 16:59 Egypt chce proti covidu-19 do konce letošního roku naočkovat 40 procent své populace. Podle…

Výbuch sopky podle MSF v Kongu odřízl půl milionu lidí od pitné vody

01.06.2021 22:05 O zásoby pitné vody přišlo ve východním Kongu na půl milionu lidí v důsledku nedávné erupce sopky…

Macron pohrozil stažením francouzských vojáku z Mali

30.05.2021 16:12 Aktualizováno Francouzský prezident Emmanuel Macron varoval, že Francie stáhne své vojáky z Mali, pokud politická…

OSN v Mali vyzvala k propuštění zadržovaných představitelů vlády

25.05.2021 12:40 Aktualizováno Mise OSN v Mali vyzvala k okamžitému propuštění malijského prezidenta, premiéra a ministra obrany…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama