Do Evropy chtějí další hordy Afričanů. Někteří už jsou v kontaktu s pašeráky, ukázala studie

Tunis - Tuniské fórum pro ekonomická a sociální práva (FTDES) provedlo průzkum mezi mladými Tunisany. Na vzorku 1168 mladých lidí, 53 procent z nich byli muži a 47 ženy, výzkumníci zjišťovali, kolik Tunisanů chce nelegálně odejít do Evropy. A výsledky jsou alarmující.

Přidejte svůj názor 27 komentářů

Tunisané

Více než 45 procent mladých Tunisanů chcete nelegálně odejít do Evropy. Vyplývá to z nové studie. Podle odhadů tento krok v minulých letech absolvovalo asi 35 tisíc Tunisanů.

Průzkum také ukázal, že si je 75 procent mladých Tunisané vědomo problémů, kterým čelí nelegální přistěhovalci v Evropě – i přesto se ukázalo, že 45,2 procent obyvatel Tuniska ve věku mezi 18 a 34 lety chce tuto cestu podniknout. Zároveň také 41 procent respondentů uvedlo, že zná tuniské zákony, podle kterých je ilegální migrace trestný čin.

Psali jsme:  

A zatímco podle 57 procent respondentů by měla být nelegální migrace i nadále trestná, mnozí zároveň argumentují, že cesta do Evropy je jediný způsob, jak zlepšit své životní podmínky. Podle 42 procent není tento zákon dostatečně účinný nástroj, který by měl zabránit, aby lidé při cestě přes Středozemní moře neumírali.

Závěry studie FTDES podle serveru Breitbart prezentoval prezident organizace Abderrahmane Hedhili Said. Ten uvedl, že od tuniské revoluce, která skončila v roce 2011, se asi 30 tisíc Tunisanů nezákonně přestěhovalo do Evropy. Dodal, že většinu z nich tvoří mladí studenti z „marginalizovaných sousedství" a „oběti ekonomického a sociálního vyloučení". Asi 1000 Tunisanů pak podle Hedhiliho zemřelo na cestě za svým snem.

Psali jsme:  

Podle studie, která byla provedena ve spolupráci s lucemburským fondem Rosa Luxembourg Foundation, patří mezi důvody, proč mladí lidé vážně uvažují o přestěhování do Evropy, teroristická hrozba v Tunisku a špatné životní podmínky.

Asi 82 procent respondentů uvedlo, že by si náklady na platbu obchodníkům za jejich pašování do Evropy zaplatili sami, zatímco 44 procent uvedlo, že by se spoléhali na jejich rodiče. 24 procent uvedlo, že zná pašeráky, kteří působí v jejich okolí, a 15 procent dokonce přiznalo, že již bylo s těmito lidmi v kontaktu.

Tuniští migranti se podíleli na dvou velkých útocích, oba byly provedeny nákladními auty. V pondělí 19. prosince Anis Amri, ilegální migrant z Tuniska, najel kamionem do davu lidí na vánočním trhu v Berlíně, zabil 12 lidí a dalších více než 50 bylo zraněno. V červenci pak Tunisan Mohamed Lahouaiej Bouhlel stejným způsobem zabil 86 lidí, kteří slavili Den Bastily v jihofrancouzském městě Nice.

Vstupte do diskuze (27)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Cyklóna Idai má už přes 300 obětí, přeživší čekají na stromech na záchranu

20.03.2019 15:21 Cyklóna Idai si v Mosambiku a Zimbabwe vyžádala přes 300 mrtvých. Bilance obětí živlů, které oblast…

Migrantky jsou v Evropě nuceny k prostituci. Je jim vyhrožováno temnou…

20.03.2019 12:06 Nigerijské ženy jsou do prostituce nuceny prostřednictvím vodoo praktik. Bojí se, že kdyby odmítly…

Naprostá zkáza: Cyklóna Idai připravila 400 tisíc lidí o střechu nad hlavou

19.03.2019 15:55 V důsledku řádění tropické cyklóny Idai v Mosambiku přišlo podle odhadů Červeného kříže dočasně o…

Krize v Alžírsku graduje: Nové hnutí žádá rezignaci Butefliky, ozvalo se…

19.03.2019 14:48 Nová alžírská opoziční skupina s názvem Národní koordinace pro změnu, která vzešla z nynější vlny…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama