Libyjské jednotky po náletech USA objevily 90 těl islamistů

Tripolis - Libyjské vládní síly dnes oznámily, že v blízkosti bývalé bašty Islámského státu (IS) Syrty objevily těla 90 islamistů.

Barack Obama při svém prohlášení ke střelbě v Orlandu.
doporučujeme

Ti zřejmě přišli o život během amerických náletů, které americký prezident Barack Obama schválil těsně před svým odchodem z úřadu, napsala agentura Reuters. Při dnešním pátrání libyjské vládní jednotky prý čtyři islamisty zabily a dva zadržely.

Libyjští vojáci tvrdí, že v oblasti, která se stala terčem náletů, našli pouštní skrýše islamistů a zajistili zbraně a sebevražedné vesty. Čtyři islamisty, kteří se odmítli vzdát, zabili a dva zadrželi. Vládní síly v oblasti rovněž našly 90 mrtvých těl, která zřejmě patřila islamistům. O jejich národnosti Libyjci neinformovali.

Pentagon 19. ledna oznámil, že Spojené státy zaútočily na vojenské tábory IS v Libyi s pomocí bombardérů B-2 i bezpilotních letounů a zabily 80 islamistických bojovníků, z nichž někteří údajně aktivně plánovali útoky v Evropě.

Ačkoli libyjské vládní síly loni v prosinci příslušníky IS po téměř sedmi měsících bojů vytlačily ze Syrty, stoupenci teroristické organizace se v zemi stále pohybují. Libyjské a západní bezpečnostní složky varují, že během bojů o Syrtu řada islamistů uprchla. IS tvrdí, že se chystá znovu seskupit v blízkosti města.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Egypt chce proti covidu-19 letos naočkovat 40 procent své populace

02.06.2021 16:59 Egypt chce proti covidu-19 do konce letošního roku naočkovat 40 procent své populace. Podle…

Výbuch sopky podle MSF v Kongu odřízl půl milionu lidí od pitné vody

01.06.2021 22:05 O zásoby pitné vody přišlo ve východním Kongu na půl milionu lidí v důsledku nedávné erupce sopky…

Macron pohrozil stažením francouzských vojáku z Mali

30.05.2021 16:12 Aktualizováno Francouzský prezident Emmanuel Macron varoval, že Francie stáhne své vojáky z Mali, pokud politická…

OSN v Mali vyzvala k propuštění zadržovaných představitelů vlády

25.05.2021 12:40 Aktualizováno Mise OSN v Mali vyzvala k okamžitému propuštění malijského prezidenta, premiéra a ministra obrany…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama