Keňan skočil na vrtulník s politikem, chtěl požádat o práci

Nairobi – Velmi netradičně se rozhodl o práci požádat muž v Keni. Naskočil na vzlétající vrtulník šéfa keňské opoziční strany Raily Odingy.

Vrtulník Bell, ilustrační fotografie
doporučujeme

Julius Mwithalii Kiyuki (28) na vrtulník skočil při vzletu z místa, kde politik mluvil ke svým stoupencům v rámci předvolební kampaně. Muži se podařilo davům ještě zamávat. Pilot si ho ale po několika minutách všiml a začal klesat, aby mu umožnil seskočit.

Muž utrpěl lehká zranění zad. Když se ho novináři tázali, proč na vrtulník skočil, řekl, že je stoupencem Odingy a přál si, aby mu dal práci.

„Jsem velkým fanouškem Raily Odingy a nechtěl jsem, aby mě tu nechal. Vlastně jsem od něj, vzhledem k finančním problémům, se kterými se potýkám, chtěl práci. Je to nesnesitelné. Je pro mne velmi těžké zabezpečit rodinu," řekl Kiyuki. Dodal, že jeho otec jeho pěti sourozencům v dětství za neposlušnost usekl ruce mačetou a on jako jediný vyvázl bez zranění a teď se o své bratry a sestry musí starat.

K incidentu došlo ve městě Meru ve východní Keni a informoval o něm zpravodajský server BBC s odkazem na keňský web Citizen TV.

Témata: Keňa | vrtulníky
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Egypt chce proti covidu-19 letos naočkovat 40 procent své populace

02.06.2021 16:59 Egypt chce proti covidu-19 do konce letošního roku naočkovat 40 procent své populace. Podle…

Výbuch sopky podle MSF v Kongu odřízl půl milionu lidí od pitné vody

01.06.2021 22:05 O zásoby pitné vody přišlo ve východním Kongu na půl milionu lidí v důsledku nedávné erupce sopky…

Macron pohrozil stažením francouzských vojáku z Mali

30.05.2021 16:12 Aktualizováno Francouzský prezident Emmanuel Macron varoval, že Francie stáhne své vojáky z Mali, pokud politická…

OSN v Mali vyzvala k propuštění zadržovaných představitelů vlády

25.05.2021 12:40 Aktualizováno Mise OSN v Mali vyzvala k okamžitému propuštění malijského prezidenta, premiéra a ministra obrany…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama