Trumpův dekret rozhněval muslimy z Afriky. Začnou se masově přidávat k teroristům?

Johannesburg - Donald Trump v pátek podepsal výnos, jímž s okamžitou platností dočasně pozastavil program USA pro přijímání uprchlíků. Dekret pobouřil řadu muslimských vůdců a aktivistů v Africe. Nařízení podle nich zneužijí teroristické skupiny k tomu, aby získaly více stoupenců.

Mešita
doporučujeme

Ředitel muslimské organizace Media Review Network v JAR Iqbal Jassat označil Trumpův výnos za pohoršující a důrazně ho odsoudil. " Donald Trump se patrně snaží, aby se stal symbolem netolerance a jeho administrativa získala světové prvenství v xenofobii a islamofobii," řekl Jassat agentuře Anadolu.

"Uprchlíci, kteří jsou bez domova v důsledku amerických zásahů v jejich domovských zemích, jakými jsou například Somálsko, Sýrie, Irák či Libye, budou velmi rozzlobení," dodal s tím, že obyvatelé muslimských zemí, kde jsou vojáci USA, v důsledku výnosu zesílí protest proti jejich přítomnosti.

Psali jsme:  

Muslimský vůdce v jihozápadním Somálsku Sheikh Ali Bulle věří, že Trumpův příkaz pomůže teroristické skupině Šabáb.

Lídr muslimské komunity v Mosambiku Sheikh Ameenuddin příkaz označil za politováníhodný a neologický. "Rozhodnutí možná napomůže ozbrojeným skupinám získat větší podporu, což ohrozí mír ve světe, " řekl.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Egypt chce proti covidu-19 letos naočkovat 40 procent své populace

02.06.2021 16:59 Egypt chce proti covidu-19 do konce letošního roku naočkovat 40 procent své populace. Podle…

Výbuch sopky podle MSF v Kongu odřízl půl milionu lidí od pitné vody

01.06.2021 22:05 O zásoby pitné vody přišlo ve východním Kongu na půl milionu lidí v důsledku nedávné erupce sopky…

Macron pohrozil stažením francouzských vojáku z Mali

30.05.2021 16:12 Aktualizováno Francouzský prezident Emmanuel Macron varoval, že Francie stáhne své vojáky z Mali, pokud politická…

OSN v Mali vyzvala k propuštění zadržovaných představitelů vlády

25.05.2021 12:40 Aktualizováno Mise OSN v Mali vyzvala k okamžitému propuštění malijského prezidenta, premiéra a ministra obrany…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama