Miliony lidí mohou zemřít hlady. Etiopie bije na poplach

Addis Abeba - Etiopii na konci měsíce dojde potravinová pomoc, na které závisí téměř osm milionů lidí. Dnes to uvedla Organizace spojených národů.

Africké děti, ilustrační fotgorafie
doporučujeme

"Na konci června dojde (v Etiopii) na celostátní úrovni jídlo," řekl John Aylieff ze Světového programu pro výživu (WFP), který je agenturou OSN. "To znamená, že 7,8 milionu lidí, kteří v Etiopii potřebují humanitární potravinovou pomoc, zjistí, že její rozdělování na konci června prudce klesne," citoval jej zpravodajský server BBC.

"Co bude dál (až dojdou potraviny), to nevíme. Bez základních potravin bude problém s těžkou podvýživou, protože lidé nedostanou žádné jídlo," doplnil John Graham z nevládní organizace Save the Children (Zachraňte děti).

Vláda v Addis Abebě a humanitární organizace žádají svět o další finance, ale zároveň se obávají únavy dárců, kteří čelí podobným výzvám i kvůli jiným krizím v Africe a na Blízkém východě. Hladomor už byl vyhlášen v Jižním Súdánu a o jeho hrozbě se hovoří také v případě Somálska, Jemenu a severovýchodu Nigérie. Podle Úřadu pro koordinaci humanitárních záležitostí OSN (OCHA) potřebuje humanitární pomoc také zhruba 2,7 milionu Keňanů a 1,6 milionu Uganďanů.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Na západě Konga zemřelo 15 lidí na neznámou nemoc

01.03.2021 19:33 Patnáct lidí od 60 do 80 let zemřelo v únoru na západě Konga na neznámou nemoc, napsala agentura…

Očkování v Africe se rozjíždí. Očkovací kampaň COVAX dodala statisíce…

01.03.2021 16:33 Ghana se stala prvním státem v Africe, jež obdržel 600 000 dávek vakcíny od společnosti AstraZeneca…

V Kongu zemřel při útoku na konvoj OSN italský velvyslanec

22.02.2021 16:11 Aktualizováno Na východě Konga zemřeli po útoku na konvoj OSN italský velvyslanec v Kongu, italský vojenský…

Kongo hlásí již šest případů eboly od začátku února

18.02.2021 21:53 Kongo oznámilo další dva případy eboly. Informovala o tom dnes s odvoláním na konžské úřady…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama