K útoku na egyptskou armádu na Sinaji se přihlásil IS

Káhira - K pátečnímu útoku na Sinajském poloostrově, při kterém zemřelo nejméně 23 egyptských vojáků, se přihlásila teroristická organizace Islámský stát (IS).

Islámský stát (ISIS)
doporučujeme

Informovala o tom dnes agentura AP, podle níž jde o nejhorší teroristický útok v oblasti za dva roky.

Teroristé zaútočili v pátek časně ráno na kontrolní stanoviště egyptské armády na severu Sinajského poloostrova nedaleko hranic s palestinským Pásmem Gazy. Nejprve najel do stanoviště sebevražedný atentátník autem s výbušninami a poté zahájila skupina teroristů na vojáky palbu. Střelba trvala skoro půl hodiny.

Organizace Islámský stát v posledních měsících ztratila značná území v Sýrii a v Iráku. Její odnože bojují také v Egyptě, Libyi či Jemenu.

Islamisté, jejichž cílem je svržení vlády egyptského prezidenta Abdal Fattáha Sísího, znásobili útoky na Sinaji v roce 2013 po sesazení tehdejšího prezidenta Muhammada Mursího. Ten byl zvolen rok předtím za islamistické Muslimské bratrstvo. Armáda po Mursího svržení bratrstvo zařadila mezi teroristické organizace.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Egypt chce proti covidu-19 letos naočkovat 40 procent své populace

02.06.2021 16:59 Egypt chce proti covidu-19 do konce letošního roku naočkovat 40 procent své populace. Podle…

Výbuch sopky podle MSF v Kongu odřízl půl milionu lidí od pitné vody

01.06.2021 22:05 O zásoby pitné vody přišlo ve východním Kongu na půl milionu lidí v důsledku nedávné erupce sopky…

Macron pohrozil stažením francouzských vojáku z Mali

30.05.2021 16:12 Aktualizováno Francouzský prezident Emmanuel Macron varoval, že Francie stáhne své vojáky z Mali, pokud politická…

OSN v Mali vyzvala k propuštění zadržovaných představitelů vlády

25.05.2021 12:40 Aktualizováno Mise OSN v Mali vyzvala k okamžitému propuštění malijského prezidenta, premiéra a ministra obrany…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama