Náboženství je jen pro chudé? Tito duchovní vydělávají za rok více, než většina z nás za celý život

Dávno pryč jsou ty časy, kdy muži i ženy zasvěcovali svůj život Bohu z velké lásky a pokory. Někteří se cítili být povoláni, jiní v tom viděli osobní smysl života, ale dnes to může být zejména i velmi dobře vynášející byznys. Církve nejsou chudé, naopak církve jsou tak bohaté, že duchovní představitelé jsou mnohdy na seznamech nejbohatších lidí.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Církev, ilustrační foto

1. Benny Hinn
Už jste někdy slyšeli o "Miracle Crusade Progrum"? Nejspíše ne, ale představitel této neznámé církve dokáže svým charismatem přilákat desítky tisíc lidí. Ti se shromažďují rovnou na sportovních stadionech, aby se vůbec mohli všichni vejít. Benny Hinn je duchovní izraelského původu a v roce 1997 přiznal televizi CNN, že jeho roční příjem činí až milion dolarů ročně. Jeho dnešní bohatství je dohadováno na celých 42 milionů dolarů. To není špatná částka pro někoho, kdo se živí výkladem zázraků. Sám prý dokáže vyléčit AIDS a rakovinu, slepým navrací zrak.

2. Chris Oyakhilome
Církev Christ Embassy patří mezi megacírkve, která se dnes chlubí členskou základnou, kde je více než několik milionů přívrženců. Zakladatel Chris Oyakhilome rozhodně není nejlepším příkladem toho, že by Afrika měla být chudá. Sám má majetek v hodnotě 50 milionů dolarů a je velmi aktivní na sociálních sítích. Jen na Twitteru má více než 3 miliony fanoušků, vlastní několik televizí, noviny, nakladatelství, ale i hotel nebo řetězec rychlého občerstvení.

3. Uebert Angel
Uebert Angel je 39letý muž původem ze Zimbabwe, sám se považuje za proroka a vůdce církve Spirit Embassy. I když je země dneska na pokraji převratu, Ueberta Angela se to netýká. Všude se dopravuje helikoptérou a má luxusní sbírku aut, přeci jen musí svých 60 milionů dolarů nějak utratit. Získal si dokonce i pozornost magazínu forbes, který ho několikrát zařadil mezi nejbohatší lidi na zemi. Nutno dodat, že ne vždy si nechává peníze jen pro sebe. Pomáhá chudým rodinám a posílá děti do škol.

4. Ayodele Oritsejafor
Zde už se dostáváme do skutečně miliardových výšin a opět je představitelem duchovní z Afriky. Ayodele Oritsejafor pochází z Nigérie a má více než 120 milionů dolarů. Své peníze investoval hojně do bankovnictví, realit a médií. Vlastní křesťanskou televizi, která vysílá jeho moudra v 75 jazycích.

5. E. A. Adeboye
Další duchovní z Nigérie se nemusí za svůj majetek vůbec stydět. Vlastní více než 130 milionů dolarů, které vydělal jako představitel Redeemed Christian Church of God. Na jeho bohoslužby dorazí pravidelně kolem 50 tisíc lidí a samozřejmě se vysílají živě v televizi, rádiu a na internetu.

6. David Oyedepo
Další nigerijský duchovní s majetkem v hodnotě 150 milionů dolarů je považován za nejvlivnějšího pastora v Africe. Má hned čtyři soukromé tryskáče a vlastní řadu nemovitostí v Londýne a Spojených státech americký pro případ, že by se v Africe nudil. Založil několik škol a samozřejmě vlastní i nakladatelství, které jako jediné smí vydávat jeho knihy.

7. George Foreman
George Foreman je důkazem, že box může vést všemi směry. Někteří ho možná znají jako sportovce, ale dnes je hlavně oddaný Bohu. V pouhých 28 letech ukončil svou kariéru profesionální boxera a veškeré peníze investoval do rekonstrukce zapomenutého kostele a centra pro mládež. Zde si vybudoval svou duchovní kariéru, která mu dnes vynesla 250 milionů dolarů a jeho služeb si patřičně cení třeba i americký prezident Donald Trump.

8. Pat Robertson
Pat Robertson své africké spoluslužebníky Boha hravě strčí do kapsy, sám vlastní převratný majetek v hodnotě 500 milionů dolarů. Je to známý televizní evangelický teolog, který chytře investoval do řady institucí a firem. Sám vlastní soukromou vysokou školu, kterou založil už v roce 1977. Dnes do ní chodí asi 9000 studentů.

9. Kenneth Copeland
Další nesmírně bohatý duchovní ze Spojených států se chlubí majetkem ve výši 780 milionů dolarů. Jeho církev Kenneth Copeland Ministries stojí na pozemku o 600 hektarech, aby mohly budovy pojmout tolik následovníků. Kromě vlastní televize natáčí církev i vlastní filmy. Tématem je samozřejmě vždy církev, víra a hlavně Svatá Bible.

10. Edir Macedo
Těžko říct, zda se jedná o duchovního nebo mediální magnáta, Edir Macedo je nejspíš obojí. V Riu de Janeiru založil v roce 1977 církev Universal Church of the Kingdom of God, pomocí které si přišel na jmění 1,1 miliard dolarů. Nejenže je nejbohatším pastorem na světě, je taky vlastníkem největší mediální společnosti v Brazílii.

Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Italové se rozloučili s Lagerfeldem. Představili jeho poslední kolekci

21.02.2019 19:52 Italská luxusní módní značka Fendi se dnes na milánském týdnu módy rozloučila se svým dvorním…

Herec Smollett tahal všechny za nos? Napadení si vymyslel, hrozí mu vězení

21.02.2019 15:29 Aktualizováno Americká prokuratura obvinila herce Jussieho Smolletta, že lhal o svém napadení dvěma muži, jehož…

Spermidin: Zázračná látka, která prodlužuje život. Nachází se nejen v…

21.02.2019 14:48 Říká se, že sex zlepšuje zdraví člověka. Stejně tak i zdravé potraviny. Obojí má ale jedno společné…

Hitler mohl druhou světovou vyhrát. Udělal chyby, které nás zachránily…

21.02.2019 12:13 Jen málokdo si dokáže představit, jak by dnes vypadal svět, kdyby Adolf Hitler vyhrál druhou…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama