Volby v Zimbabwe budou i přes bombový útok, prezident unikl smrti o vlásek +VIDEO

Harare - Sobotní bombový útok spáchaný ve městě Bulawayo na mítinku zimbabwského prezidenta Emmersona Mnangagwy.si vyžádal 49 zraněných. Navzdory vážné události nebude v zemi vyhlášen výjimečný stav a prezidentské volby se uskuteční 30. července, jak bylo naplánováno.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Emmerson Mnangagwa

Detonace se ozvala ve chvíli, kdy Mnangagwy (75) dokončil projev na předvolebním shromáždění, které se konalo na stadionu druhého největšího města Zimbabwe. I když byl šéf státu blízko místa výbuchu, žádné zranění naštěstí neutrpěl. Na rozdíl od viceprezidentů Constantina Chiwengy a Kemba Mohadiho, kteří však stejně jako jeden z vládních ministrů utrpěli zranění jen lehká.

zdroj: YouTube

Policie zatím marně pátrá po pachateli či pachatelích útoku. Prezident "nebude veden touhou po pomstě nebo po odplatě", poznamenal k tomu mluvčí hlavy státu George Charamba. "Dokud se nevyjádří vyšetřovatelé a nepředloží důkazy pro zatčení a souzení, nikomu by neměl být připisován motiv ani vina," dodal.

Mnangagwa loni na podzim vystřídal v prezidentském úřadě dlouholetého autokratického vládce Roberta Mugabeho, který byl po 37 letech u moci přinucen odstoupit armádou. 

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Neštěstí na Viktoriině jezeře má přes 200 obětí. Muž přežil ve vzduchové…

22.09.2018 17:38 Aktualizováno Dodoma - Počet obětí nehody trajektu, který se ve čtvrtek večer potopil u tanzanských břehů…

Keňa dovolila promítat lesbický film. Ale jen na chvíli, aby mohl bojovat…

22.09.2018 07:47 Nairobi - Keňská soudkyně zrušila zákaz promítání keňského filmu o lesbickém vztahu - ale jen na…

Tanzanie vyhlásila válku antikoncepci: Vláda zatrhla aktivity americké…

22.09.2018 07:40 Dodoma - Americká nevládní organizace FHI 360 již nesmí v Tanzanii inzerovat služby plánovaného…

Zkáza trajektu na Viktoriině jezeře: Nejméně 136 mrtvých, přes 200…

21.09.2018 19:55 Aktualizováno Dodoma - Nejméně 86 mrtvých si podle aktualizované bilance vyžádala čtvrteční zkáza trajektu na…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama