K útoku v Mali se přihlásila skupina napojená na Al-Káidu, prý šlo o vzkaz pro Macrona

Bamako -  K bombovému útoku, ke kterému došlo v neděli v severomalijském městě Gao se přihlásila místní skupina spřízněná s mezinárodní teroristickou sítí Al-Káida. Zemřeli při něm čtyři civilisté a zranění utrpěli i čtyři francouzští vojáci.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Emmanuel Macron

Útok byl podle skupiny vzkazem pro francouzského prezidenta Emmanuela Macrona před jeho dnešní návštěvou Mauritánie, oznámila organizace SITE.

Macron po příletu do Nuakšottu, hlavního města Mauritánie, uvedl, že několik francouzských vojáků zraněných ve městě Gao bude letecky přepraveno do nemocnic ve Francii.

Na okraj summitu Africké unie (AU) se Macron setká s prezidenty Mali, Nigeru, Burkiny Faso, Čadu a Mauritánie, tedy zemí, které se dohodly na vytvoření společného kontingentu G5 Sahel, jehož úkolem je bojovat proti islamistickým ozbrojencům.

Významnými přispěvateli na mezinárodní síly jsou Francie a Spojené státy. Česká vláda vyčlenila na Společné síly G5 Sahel milion eur (asi 26 milionu korun). Peníze by země měly dostat prostřednictvím Evropské unie. Podle agentury Reuters ale pomalé rozdělování financí a náročná koordinace mezi africkými státy vytvoření efektivních sil zdržují.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Neštěstí na Viktoriině jezeře má přes 200 obětí. Muž přežil ve vzduchové…

22.09.2018 17:38 Aktualizováno Dodoma - Počet obětí nehody trajektu, který se ve čtvrtek večer potopil u tanzanských břehů…

Keňa dovolila promítat lesbický film. Ale jen na chvíli, aby mohl bojovat…

22.09.2018 07:47 Nairobi - Keňská soudkyně zrušila zákaz promítání keňského filmu o lesbickém vztahu - ale jen na…

Tanzanie vyhlásila válku antikoncepci: Vláda zatrhla aktivity americké…

22.09.2018 07:40 Dodoma - Americká nevládní organizace FHI 360 již nesmí v Tanzanii inzerovat služby plánovaného…

Zkáza trajektu na Viktoriině jezeře: Nejméně 136 mrtvých, přes 200…

21.09.2018 19:55 Aktualizováno Dodoma - Nejméně 86 mrtvých si podle aktualizované bilance vyžádala čtvrteční zkáza trajektu na…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama