K útoku v Mali se přihlásila skupina napojená na Al-Káidu, prý šlo o vzkaz pro Macrona

Bamako -  K bombovému útoku, ke kterému došlo v neděli v severomalijském městě Gao se přihlásila místní skupina spřízněná s mezinárodní teroristickou sítí Al-Káida. Zemřeli při něm čtyři civilisté a zranění utrpěli i čtyři francouzští vojáci.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Emmanuel Macron

Útok byl podle skupiny vzkazem pro francouzského prezidenta Emmanuela Macrona před jeho dnešní návštěvou Mauritánie, oznámila organizace SITE.

Macron po příletu do Nuakšottu, hlavního města Mauritánie, uvedl, že několik francouzských vojáků zraněných ve městě Gao bude letecky přepraveno do nemocnic ve Francii.

Na okraj summitu Africké unie (AU) se Macron setká s prezidenty Mali, Nigeru, Burkiny Faso, Čadu a Mauritánie, tedy zemí, které se dohodly na vytvoření společného kontingentu G5 Sahel, jehož úkolem je bojovat proti islamistickým ozbrojencům.

Významnými přispěvateli na mezinárodní síly jsou Francie a Spojené státy. Česká vláda vyčlenila na Společné síly G5 Sahel milion eur (asi 26 milionu korun). Peníze by země měly dostat prostřednictvím Evropské unie. Podle agentury Reuters ale pomalé rozdělování financí a náročná koordinace mezi africkými státy vytvoření efektivních sil zdržují.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Teroristický útok v Egyptě: Na místě panuje zmatek, 15 mrtvých nebo…

16.02.2019 22:27 Aktualizováno Teroristický útok na armádní kontrolní stanoviště na severu Sinaje si vyžádal životy sedmi útočníků…

Nigerijská komise posunula volby o týden

16.02.2019 16:22 Aktualizováno Prezidentské a parlamentní volby v Nigérii, které se měly konat dnes, posunula nigerijská Nezávislá…

V Africe je v pohybu 30 milionů uprchlíků. Přijdou do Evropy?

16.02.2019 09:42 V Africe, kontinentu stiženém mnoha konflikty či klimatickými problémy, je nyní na 30 miliónů…

Neznámí útočníci zabili v Nigérii 66 lidí, z toho 22 dětí

15.02.2019 19:58 Neznámí útočníci zabili ve státě Kaduna na severu Nigérie 66 lidí, včetně 12 žen a 22 dětí.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama