Maroko pobouřil únos mladé dívky. V zajetí si prošla peklem, teď promluvila na kameru

Rabat - Maroko je pobouřeno případem dívky Chadídži, kterou v červnu unesl gang. Po dva měsíce byla v zajetí zneužívána a mučena. Podle agentury AFP byli v souvislosti s případem zatčeni nejméně tři lidé. První soud s nimi se má konat 6. září.

Přidejte svůj názor 5 komentářů

Ilustrační foto

Chadídža na kameru ukázala jizvy od cigaret a tetování, které ji udělali její mučitelé. "Chci spravedlnost za to, co se mi stalo," řekla dívka v rozhovoru pro televizi Šúf TV.

"Snažila jsem se několikrát uprchnout, ale chytili mě a poté bili. Mučili mě, nedávali mi najíst ani napít, ani jsem se nemohla osprchovat," uvedla dívka, která měla zahalený obličej, aby nemohla být identifikována.

Na snímcích je vidět kromě jiného pravotočivá svastika vytetované na přední straně ruky s tečkami kolem středu. Nejde tedy o nacistický hákový kříž, ale spíše o hinduistickou podobu svastiky. V hinduismu může mít tento symbol několik významů - například vyvíjení vesmíru, sluneční božský symbol nebo také symbol stability.

zdroj: YouTube

Dívka uvedla, že byla unesena členy nebezpečného gangu z domu své tety v centrální části Maroka. Dívka se ze zajetí dostala teprve poté, co jí únosci sami pustili.

Na internetu už koluje petice na pomoc dívce. Dosud ji podepsalo přes 24 tisíc lidí. Více než 20 procent marockých žen bylo nejméně jednou v průběhu svého života zneužito, uvedla marocká rada pro lidská práva ve zprávě z roku 2015.

V roce 2014 marockých parlament schválil reformu zákona, který dříve umožňoval mužům vyhnout se trestu za znásilnění, pokud se se svou obětí ožení. 

Vstupte do diskuze (5)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

RB OSN zrušila zbrojní sankce vůči Eritreji, rozhodnutí ještě bude mít…

14.11.2018 17:20 Rada bezpečnosti OSN dnes jednomyslně zrušila devět let staré zbrojní sankce vůči Eritreji, kterým…

Z věznice v Mali pustili slovenského agenta Kosíka, prý měl prsty v únosu…

14.11.2018 13:28 Z věznice v africkém státě Mali byl po dvou letech propuštěn bývalý příslušník Slovenské informační…

Konec epidemie v nedohlednu? Ebola bude řádit nejméně půl roku

13.11.2018 22:23 Dosud nejhorší epidemie eboly v Kongu, která si vyžádala přes dvě stovky životů, potrvá podle…

V Palermu se jedná o Libyi. Přijel i generál Haftar, Čechy zastupuje Babiš

12.11.2018 21:44 Aktualizováno Slavnostní večeří, ale v nejisté atmosféře dnes v sicilské metropoli Palermo začala dvoudenní…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama