Záhadná smrt manželů v Hurghadě objasněna? Ve vedlejším pokoji se děly nebezpečné věci

Hurghada/Londýn - Co bylo příčinou smrti britského manželského páru v egyptské Hurghadě? Do záhady by mohly vnést světlo informace, které mají již brzy zveřejnit egyptské úřady. Podle zjištění britských médií by mohl být na vině toxický pesticid.

Přidejte svůj názor 14 komentářů

Egypt

Devětašedesátiletý John Cooper a jeho o šest let mladší manželka Susan zemřeli 20. srpna v hotelu Steigenberger Aqua Magic v egyptské Hurghadě. Nejprve se hovořilo o tom, že muž zemřel v důsledku infarktu a jeho žena kvůli žalu ze ztráty manžela. Podle další teorie se ale dvojice mohla otrávit oxidem uhelnatým. Egyptská prokuratura však spekulace, že se britský pár otrávil toxickými zplodinami, odmítla. 

S párem byla na dovolené také jeho dcera Kelly Ormerodová (40) se svou rodinou. Ta uvedla, že její otec zemřel před jejíma očima v hotelovém pokoji a matku pak doprovázela při převozu do nemocnice, kde zemřela. Zesnulí manželé byli podle Ormerodové v dobrém zdravotním stavu.

Deník The Times nyní zveřejnil zprávu, podle které byl jen hodiny před záhadnou smrtí páru v jejich hotelu rozstříkán toxický hospodářský insekticid. „Britský pár, který zemřel na dovolené v Egyptě, spal vedle místnosti, která byla o několik hodin dříve vykouřena silným insekticidem běžně používaným v zemědělství,“ uvedl list s tím, že egyptské úřady tuto informaci brzy potvrdí.

„Místnost byla na konci chodby a dveře byly utěsněny páskou, což znamenalo, že jedinou únikovou cestou pro toxické výpary byl stropní prostor vedoucí do místnosti, kde spali Coooperovi,“ dodává deník. vykouřená místnost - číslo 5106 - se nachází na konci prvního patra. Jediný s ní spojený pokoj byl ten, kde byl ubytovaný mrtvý pár.

Konkrétně se mělo jednat o pesticid Lambda-Cyhalothrin. Podle univerzity v Hertfordshire je sprej pro savce vysoce toxický a má dráždivý účinek. Světová zdravotnická organizace vyšetřovala v minulosti možné případy otravy zahrnující tento insekticid. Akutní otrava pyrethroidem u člověka se projevuje bolestmi hlavy, nevolností a v závažné míře svalovou fascikulací (samovolné záškuby svalových vláken a konvulzivními záchvaty, uvádějí experti.

Dcera mrtvých manželů Kelly Ormerodová již dříve varovala, že klíčové stopy mohou být dávno ztraceny, protože do pokoje ihned po smrti jejich rodičů přiběhly uklízečky a údržbáři. Britka věří, že její rodiče zabilo něco v pokoji. Již v noci předtím, než zemřeli, byla prý v jejich pokoji v hotelu Steigenberger Aqua Magic cítit „zvláštní vůně“.

Egypt také v pondělí informoval, že těla budou vydána, aby mohla být převezena do Velké Británie. Výsledky pitvy mají být zveřejněny později. Vyšetřování prý ale bude pokračovat. Vlastní pitvu budou moci provést také britští experti.

Vstupte do diskuze (14)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dětský fond UNICEF podle nigerijské armády podporuje islámské teroristy

14.12.2018 20:20 Nigerijská armáda pozastavila v severovýchodních oblastech země činnost Dětského fondu OSN (UNICEF)…

Masakr v Mali: Islamisté na motorkách povraždili desítky lidí, oběťmi jsou…

13.12.2018 21:21 Při útocích ozbrojenců zahynuly v noci na středu na východě Mali desítky obyvatel patřících k…

Žhářský útok před volbami v Kongu: Požár zničil tisíce počítačů pro…

13.12.2018 10:59 Požár v Kongu zničil tisícovky volebních přístrojů, které měly být použity v nadcházejících…

Islámský stát popravil v Libyi šest zajatců. Mise OSN je otřesena

11.12.2018 10:56 Radikálové z teroristického hnutí Islámský stát (IS) zabili v Libyi šest zajatců, které unesli…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama