Záhadná smrt manželů v Hurghadě objasněna? Ve vedlejším pokoji se děly nebezpečné věci

Hurghada/Londýn - Co bylo příčinou smrti britského manželského páru v egyptské Hurghadě? Do záhady by mohly vnést světlo informace, které mají již brzy zveřejnit egyptské úřady. Podle zjištění britských médií by mohl být na vině toxický pesticid.

Přidejte svůj názor 14 komentářů

Egypt

Devětašedesátiletý John Cooper a jeho o šest let mladší manželka Susan zemřeli 20. srpna v hotelu Steigenberger Aqua Magic v egyptské Hurghadě. Nejprve se hovořilo o tom, že muž zemřel v důsledku infarktu a jeho žena kvůli žalu ze ztráty manžela. Podle další teorie se ale dvojice mohla otrávit oxidem uhelnatým. Egyptská prokuratura však spekulace, že se britský pár otrávil toxickými zplodinami, odmítla. 

S párem byla na dovolené také jeho dcera Kelly Ormerodová (40) se svou rodinou. Ta uvedla, že její otec zemřel před jejíma očima v hotelovém pokoji a matku pak doprovázela při převozu do nemocnice, kde zemřela. Zesnulí manželé byli podle Ormerodové v dobrém zdravotním stavu.

Deník The Times nyní zveřejnil zprávu, podle které byl jen hodiny před záhadnou smrtí páru v jejich hotelu rozstříkán toxický hospodářský insekticid. „Britský pár, který zemřel na dovolené v Egyptě, spal vedle místnosti, která byla o několik hodin dříve vykouřena silným insekticidem běžně používaným v zemědělství,“ uvedl list s tím, že egyptské úřady tuto informaci brzy potvrdí.

„Místnost byla na konci chodby a dveře byly utěsněny páskou, což znamenalo, že jedinou únikovou cestou pro toxické výpary byl stropní prostor vedoucí do místnosti, kde spali Coooperovi,“ dodává deník. vykouřená místnost - číslo 5106 - se nachází na konci prvního patra. Jediný s ní spojený pokoj byl ten, kde byl ubytovaný mrtvý pár.

Konkrétně se mělo jednat o pesticid Lambda-Cyhalothrin. Podle univerzity v Hertfordshire je sprej pro savce vysoce toxický a má dráždivý účinek. Světová zdravotnická organizace vyšetřovala v minulosti možné případy otravy zahrnující tento insekticid. Akutní otrava pyrethroidem u člověka se projevuje bolestmi hlavy, nevolností a v závažné míře svalovou fascikulací (samovolné záškuby svalových vláken a konvulzivními záchvaty, uvádějí experti.

Dcera mrtvých manželů Kelly Ormerodová již dříve varovala, že klíčové stopy mohou být dávno ztraceny, protože do pokoje ihned po smrti jejich rodičů přiběhly uklízečky a údržbáři. Britka věří, že její rodiče zabilo něco v pokoji. Již v noci předtím, než zemřeli, byla prý v jejich pokoji v hotelu Steigenberger Aqua Magic cítit „zvláštní vůně“.

Egypt také v pondělí informoval, že těla budou vydána, aby mohla být převezena do Velké Británie. Výsledky pitvy mají být zveřejněny později. Vyšetřování prý ale bude pokračovat. Vlastní pitvu budou moci provést také britští experti.

Vstupte do diskuze (14)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Neznámí útočníci zabili v Nigérii 66 lidí, z toho 22 dětí

15.02.2019 19:58 Neznámí útočníci zabili ve státě Kaduna na severu Nigérie 66 lidí, včetně 12 žen a 22 dětí.…

Tragédie v Zambii. Při převržení lodi nejspíš utonulo 20 pasažérů

14.02.2019 18:01 Na jezeře na severu Zambie se v bouři převrhla loď s pasažéry. Asi 20 lidí se pohřešuje, podle…

Na řece Niger se potopila přetížená loď, 43 cestujících pohřešováno

14.02.2019 16:32 Na řece Niger se ve středu potopila přetížená loď s více než stovkou pasažérů; zachránit se…

Důl v Zimbabwe vyplavila "tsunami". Přes 20 mrtvých, desítky pohřešovaných

14.02.2019 10:03 Při zatopení dolu na zlato v Zimbabwe, který po intenzivních deštích zalila voda z protržené hráze,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama