Radikálové z Boko Haram v Nigérii brutálně zavraždili osm lidí

Maiduguri (Nigérie) - Osm lidí připravili v pátek o život ozbrojenci z teroristické skupiny Boko Haram v Nigérii. Radikálové na neklidném severovýchodě země přepadli dvě vesnice, ze kterých chtěli ukrást dobytek, informovala dnes agentura AFP.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Islamisté z Boko Haram
doporučujeme

Členové Boko Haram vstoupili do dvou vesnic v nigerijském státě Borno a chtěli si z nich odvést dobytek. Vesničané se jim ale postavili na odpor.

"Boj se rozpoutal, když se vesničané snažili útočníky zastavit," řekl mluvčí místních milic Bunu Bukar Mustapha agentuře AFP. "Osm lidí zahynulo a čtyři další utrpěli zranění," dodal mluvčí z metropole zmíněného státu Maiduguri.

Podle mluvčího milic extremisté z Boko Haram zahájili palbu na vesničany, kteří byli ozbrojeni mačetami, luky a šípy, palicemi a meči. "Vesničané se nemohli vyrovnat teroristům z Boko Haram, kteří přišli s palnými zbraněmi," uvedl jiný mluvčí milic Babakura Kolo.

S ukradeným dobytkem pak členové Boko Haram zmizeli v buši. Obyvatelé přepadených vesnic uprchli ze svých domovů v obavě z nového násilí.

Skupina Boko Haram v posledních měsících zintenzivnila své útoky, především na vojenské cíle. Záměrem radikálů ze skupiny Boko Haram je vytvořit v regionu Čadského jezera islámský stát. Jejich povstání si v oblasti za devět let vyžádalo přes 20.000 mrtvých.

Loading...
Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jak získávají teroristé zbraně? Od těch, co s nimi bojují

21.04.2019 20:15 Aktualizováno Každé vítězství teroristických a povstaleckých skupin jim dává další výhodu. Od poražených nepřátel…

Tripolis pod těžkou palbou: Na libyjskou metropoli dopadaly v noci střely…

21.04.2019 13:39 Aktualizováno Libyjskou metropolí Tripolisem otřáslo v noci na dnešek několik výbuchů. Agentura Reuters s…

Jezero v Kongu pohltilo loď. Počet utopených stoupl na 40, sto…

20.04.2019 19:49 Záchranáři objevili těla dalších 27 lidí, kteří zahynuli při pondělní nehodě lodi na jezeře Kivu v…

Konvoj OSN najel v Mali na minu, výbuch zabil člena modrých přileb

20.04.2019 19:40 Jeden příslušník mise OSN v Mali (MINUSMA) přišel o život a čtyři další utrpěli zranění, když…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama