Radikálové z Boko Haram v Nigérii brutálně zavraždili osm lidí

Maiduguri (Nigérie) - Osm lidí připravili v pátek o život ozbrojenci z teroristické skupiny Boko Haram v Nigérii. Radikálové na neklidném severovýchodě země přepadli dvě vesnice, ze kterých chtěli ukrást dobytek, informovala dnes agentura AFP.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Islamisté z Boko Haram

Členové Boko Haram vstoupili do dvou vesnic v nigerijském státě Borno a chtěli si z nich odvést dobytek. Vesničané se jim ale postavili na odpor.

"Boj se rozpoutal, když se vesničané snažili útočníky zastavit," řekl mluvčí místních milic Bunu Bukar Mustapha agentuře AFP. "Osm lidí zahynulo a čtyři další utrpěli zranění," dodal mluvčí z metropole zmíněného státu Maiduguri.

Podle mluvčího milic extremisté z Boko Haram zahájili palbu na vesničany, kteří byli ozbrojeni mačetami, luky a šípy, palicemi a meči. "Vesničané se nemohli vyrovnat teroristům z Boko Haram, kteří přišli s palnými zbraněmi," uvedl jiný mluvčí milic Babakura Kolo.

S ukradeným dobytkem pak členové Boko Haram zmizeli v buši. Obyvatelé přepadených vesnic uprchli ze svých domovů v obavě z nového násilí.

Skupina Boko Haram v posledních měsících zintenzivnila své útoky, především na vojenské cíle. Záměrem radikálů ze skupiny Boko Haram je vytvořit v regionu Čadského jezera islámský stát. Jejich povstání si v oblasti za devět let vyžádalo přes 20.000 mrtvých.

Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Neštěstí na Viktoriině jezeře má přes 200 obětí. Muž přežil ve vzduchové…

22.09.2018 17:38 Aktualizováno Dodoma - Počet obětí nehody trajektu, který se ve čtvrtek večer potopil u tanzanských břehů…

Keňa dovolila promítat lesbický film. Ale jen na chvíli, aby mohl bojovat…

22.09.2018 07:47 Nairobi - Keňská soudkyně zrušila zákaz promítání keňského filmu o lesbickém vztahu - ale jen na…

Tanzanie vyhlásila válku antikoncepci: Vláda zatrhla aktivity americké…

22.09.2018 07:40 Dodoma - Americká nevládní organizace FHI 360 již nesmí v Tanzanii inzerovat služby plánovaného…

Zkáza trajektu na Viktoriině jezeře: Nejméně 136 mrtvých, přes 200…

21.09.2018 19:55 Aktualizováno Dodoma - Nejméně 86 mrtvých si podle aktualizované bilance vyžádala čtvrteční zkáza trajektu na…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama