Další horor v Hurghadě? Turista si chtěl užít dovolenou s rodinou, ukradli mu orgány

Egypt řeší další skandál spojený se smrtí evropského turisty. Brit David Humphries (†62) zemřel 18. září na dovolené v Makadi nedaleko Hurghady. Jenže když rodina tělo doma dostala, čekal ji šok.

Přidejte svůj názor 11 komentářů

Egypt
doporučujeme

Otec čtyř dětí pracoval jako mechanik. Na dovolené byl s manželkou Lyndou (59) a dcerou Anitou Goodallovou a její rodinou už od 7. září. O pět zní později si stěžoval na bolest na hrudi, dokonce vyhledal lékařskou pomoc. V nemocnici si ho nechali přes noc.

Dne 18. září si hrál s vnoučaty u bazénu, když najednou zkolaboval. V nemocnici nakonec zemřel. Zdrcená rodina ale brzy dostala další ránu – jeho tělo se domů do Británie vrátilo bez orgánů. Vyšetřovatelé pracují s verzí, že je stihli ukrást zloději orgánů.

Podle egyptských úřadů byly legálně odstraněny, když lékaři zjišťovali příčinu smrti. „Bylo jim řečeno, že ledviny byly odstraněny „lékařským způsobem" kvůli toxikologickým testům, stejně jako srdce, které bylo testováno, aby se zjistilo, zda utrpěl srdeční zástavu,“ píše BBC.

Právník Irwin Mitchell však poukázal na to, vyšetření post-mortem v Británii prokázalo, že Davidovo tělo bylo repatriováno bez srdce a ledvin a dodává, že úplné odstranění orgánů je podle egyptského práva nezákonné. Důvodem snaha omezit obchodování s orgány.

Koroner ve Velké Británii podle médií požádal o druhé posmrtné vyšetření, protože výsledky pitvy v Egyptě byly nepřesvědčivé. „Chceme jen vědět, proč se vrátil do Velké Británie bez některých částí těla. I bez toho je těžké se smířit s jeho smrtí,“ říká zdrcená manželka zemřelého.

„Táta bude pohřben bez srdce. Někteří říkají, že srdce je duše a je to srdce, které vás vezme do nebe, ale otec nebude mít své srdce s sebou,“ truchlí dcera zesnulého turisty. „Táta byl takový laskavý a velkorysý muž. Pořád pracoval a vypadal tak dobře a plný života. Všem, kteří ho znali, bude chybět. "

Státní egyptská informační služba (SIS) ovšem tvrdí, že všechny formality byly prováděny „procedurálně správně a za použití známých vědeckých metod, aby se zjistila úplná jistota příčiny smrti". Dodaly také, že „veškeré potřebné odběry vzorků a potřebné lékařské postupy" mohou být provedeny „bez konzultace s rodinou zemřelého nebo s jejím souhlasem".

„Je to zavedený a obvyklý postup ve vědeckých poznatcích a různých forenzních školách po celém světě," dodal SIS s tím, že ze strany rodiny nebylo vzneseno žádné obvinění, že by někdo způsobil smrt Humphriese.

Egypt naopak zuří kvůli údajně chybným zprávám britských sdělovacích prostředků, obvinění z krádeže orgánů jsou podle Káhiry neopodstatněné. V oficiálním prohlášení bylo uvedeno, že byly odebrány pouze vzorky a srdce, části jater, ledvin a dalších orgánů, aby se zjistila příčina smrti.

Loading...
Vstupte do diskuze (11)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ebola řádí naplno. Z epidemie v Kongu je celosvětová hrozba, varuje WHO

17.07.2019 21:51 Aktualizováno Světová zdravotnická organizace (WHO) dnes označila výskyt eboly v Kongu za mimořádnou událost…

Armáda a opozice v Súdánu podepsaly dohodu, problém dělá krutý generál…

17.07.2019 19:46 Aktualizováno Súdánská vojenská rada a koalice opozice a protestních skupin dnes po celonočním vyjednávání…

Libye vydala bratra teroristy z Manchesteru, letěli pro něj britští…

17.07.2019 18:10 Aktualizováno Libye vydala britským úřadům mladšího bratra pachatele sebevražedného teroristického útoku v…

Islámský stát děsí Tunisko. Na videu vyzval k útokům v severoafrické zemi

17.07.2019 17:16 Teroristická organizace Islámský stát (IS) zveřejnila video, ve kterém vyzývá k novým násilnostem v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama