Archeologové objevili v Egyptě hrobky s mumiemi zvířat

Archeologové v Egyptě objevili sedm hrobek, které obsahovaly desítky mumií koček spolu s dřevěnými sochami zobrazujícími další zvířata a ptáky. O objevu dnes novináře informoval generální tajemník egyptské nejvyšší rady pro památky Mustafá Vazírí. V hrobkách nacházejících se v oblasti Sakkára nedaleko Káhiry byly rovněž vůbec poprvé nalezeny i mumie skarabeů, napsala agentura AP.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Egypt, ilustrační foto
doporučujeme

Většina nalezených sošek zobrazovala kočky, což dokazuje, jakou úctu staří Egypťané těmto zvířatům prokazovali. Další zobrazovaly lva, krávu či sokola. Pokud jde o zvířecí mumie, tehdejší obyvatelé Egypta kočky a jiná zvířata uctívali a přípravě jejich cesty k posmrtnému životu věnovali náležitou péči. Zvířata podle všeho mumifikovali stejně důkladně jako lidi.

Všechny předměty byly objeveny za uplynulých šest měsíců. Navíc když se v oblasti chystalo zveřejnění objevů, archeologové nalezli ještě další dveře do hrobky, která je dosud uzavřená, uvedl Vazírí. Experti ji plánují otevřít v několika následujících týdnech.

Egypt doufá, že nové archeologické nálezy posílí cestovní ruch. Od svržení někdejšího autokratického prezidenta Husního Mubaraka v roce 2011 totiž turistika značně utrpěla, především kvůli násilnostem. Cestovní ruch tvoří významnou část egyptské ekonomiky.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Libye vydala bratra teroristy z Manchesteru, letěli pro něj britští…

17.07.2019 18:10 Aktualizováno Libye vydala britským úřadům mladšího bratra pachatele sebevražedného teroristického útoku v…

Islámský stát děsí Tunisko. Na videu vyzval k útokům v severoafrické zemi

17.07.2019 17:16 Teroristická organizace Islámský stát (IS) zveřejnila video, ve kterém vyzývá k novým násilnostem v…

Zambie nedá gayům práva ani za humanitární pomoc, dupl si prezident

17.07.2019 16:57 Zambie nezmění své zákony namířené proti homosexuálům ani výměnou za humanitární pomoc, uvedl…

Tálibán drsně vyhrožuje, přiměl švédskou charitu zavřít 42 klinik

17.07.2019 14:36 Islamistické hnutí Tálibán donutilo švédskou charitativní organizaci SCA uzavřít 42 zdravotnických…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama