Archeologové objevili v Egyptě hrobky s mumiemi zvířat

Archeologové v Egyptě objevili sedm hrobek, které obsahovaly desítky mumií koček spolu s dřevěnými sochami zobrazujícími další zvířata a ptáky. O objevu dnes novináře informoval generální tajemník egyptské nejvyšší rady pro památky Mustafá Vazírí. V hrobkách nacházejících se v oblasti Sakkára nedaleko Káhiry byly rovněž vůbec poprvé nalezeny i mumie skarabeů, napsala agentura AP.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Egypt, ilustrační foto
doporučujeme

Většina nalezených sošek zobrazovala kočky, což dokazuje, jakou úctu staří Egypťané těmto zvířatům prokazovali. Další zobrazovaly lva, krávu či sokola. Pokud jde o zvířecí mumie, tehdejší obyvatelé Egypta kočky a jiná zvířata uctívali a přípravě jejich cesty k posmrtnému životu věnovali náležitou péči. Zvířata podle všeho mumifikovali stejně důkladně jako lidi.

Všechny předměty byly objeveny za uplynulých šest měsíců. Navíc když se v oblasti chystalo zveřejnění objevů, archeologové nalezli ještě další dveře do hrobky, která je dosud uzavřená, uvedl Vazírí. Experti ji plánují otevřít v několika následujících týdnech.

Egypt doufá, že nové archeologické nálezy posílí cestovní ruch. Od svržení někdejšího autokratického prezidenta Husního Mubaraka v roce 2011 totiž turistika značně utrpěla, především kvůli násilnostem. Cestovní ruch tvoří významnou část egyptské ekonomiky.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Maroku se bouří učitelé, policie rozehnala demonstraci vodními děly

24.03.2019 07:49 Marocká policie použila vodní děla, aby rozehnala demonstraci, na které se v sobotu večer v centru…

Masakr v Mali: 110 pastevců zabito při etnickém útoku, oběťmi jsou i děti

23.03.2019 19:48 Aktualizováno Ozbrojenci v centrálním Mali dnes ráno zabili nejméně 110 pastevců. Podle místního starosty šlo…

Islamisté přepadli vládní budovu v Mogadišu. 15 mrtvých, úředníci prchali…

23.03.2019 15:59 Aktualizováno Nejméně 15 mrtvých si vyžádal dnešní útok bojovníků islamistického hnutí Šabáb na vládní budovu v…

Apokalypsa v Mozambiku: Bouře Idai zabila 417 lidí, z domů jsou ruiny …

23.03.2019 12:00 Po řádění tropické cyklóny Idai zemřelo v Mosambiku již 417 lidí. Dnes o tom informoval tamní…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama