V Kongu se zřítilo letadlo s volebními materiály, zemřelo sedm lidí

V Kongu se ve čtvrtek zřítilo letadlo, které dopravovalo volební materiály pro prezidentské volby. Při nehodě přišlo o život sedm členů posádky. S odvoláním na sdělení konžské volební komise (CENI) o tom dnes informovala agentura Reuters. Agentura TASS s odkazem na ruské velvyslanectví v Kongu mezitím napsala, že mezi oběťmi jsou i tři ruští piloti.

Kongo, ilustrační foto
doporučujeme

Problémy s distribucí volebních materiálů byly již dříve jedním z důvodů odkladu prezidentských voleb na 30. prosince.

"Nákladní letadlo se zřítilo 35 kilometrů od Kinshasy, sedm členů posádky zemřelo," uvedla v prohlášení volební komise. Ta měla letadlo pronajaté. Stroj se vracel do hlavního města, když předtím vyložil volební materiály u hranic se sousední Angolou.

Letecká společnost Gomair ztratila s letounem spojení už ve čtvrtek, havárii ale potvrdila až dnes. Neupřesnila přitom, kolik lidí bylo na palubě. TASS uvedl, že na palubě bylo 23 osob. Letecká neštěstí jsou kvůli nedostatečným bezpečnostním opatřením v Kongu relativně častá.

Prezidentské a parlamentní volby v Kongu se měly původně konat minulou neděli. Odloženy byly podle volební komise kvůli zničení volebních materiálů při požáru v hlavním městě Kinshase. Konžská média ale vidí za odkladem voleb tři důvody. Prvním je etnické násilí na severozápadě země, dalším propuknutí eboly na východě země a posledním fakt, že volební lístky nebylo možné na řadu míst doručit.

Kongo odmítlo mezinárodní pomoc s organizací voleb navzdory tomu, že hlasování v této nestabilní zemi představuje obrovský logistický problém. Je to mimo jiné proto, že v některých oblastech země chybějí silnice i železnice.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

U Libye se cestou do Evropy utopilo dalších nejméně 11 migrantů

25.10.2020 21:20 Nejméně 11 migrantů, kteří se snažili dostat se do Evropy, se dnes utopilo nedaleko libyjských…

Etiopie odsoudila Trumpův výrok o odstřelení přehrady

24.10.2020 16:49 Etiopie dnes odsoudila "útočné hrozby" ohledně sporné přehrady, kterou Addis Abeba staví na horním…

V Egyptě začalo první kolo parlamentních voleb

24.10.2020 14:36 V Egyptě dnes začaly dvoufázové volby do dolní komory parlamentu. Výsledky mají být známy začátkem…

OSN: Znesvářené strany v Libyi podepsaly trvalé příměří

23.10.2020 14:03 Aktualizováno Znesvářené strany v Libyi dnes podepsaly dohodu o trvalém příměří v celé zemi, oznámila Organizace…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama