Brit vyfotil vzácného černého levharta, naposledy se to podařilo před 100 lety

Britskému fotografovi Willovi Burrardovi-Lucasovi se podařilo v Keni vyfotografovat vzácného černého levharta. Jde o ojedinělý druh zvířete, zachyceného naposledy před více než 100 lety. Černé zbarvení těchto kočkovitých šelem způsobuje melanismus, tedy výrazné rozvinutí tmavého pigmentu.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Levhart

Burrardovi-Lucasovi se unikátní snímek podařil v keňském přírodním parku Laikipia, kde se začaly nedávno šířit pověsti, že zde takový levhart je. S pomocí místních lidí, kteří ho viděli, připravil fotopast používanou k zachycení volně žijících zvířat.

Opatřil ji senzory v naději, že snímek bude moci být pořízen i za tmy. Po několika dnech, jež nepřinesly výsledek, našel Burrard-Lucas na svém fotoaparátu ohromující snímek.

"Zběžně jsem si aparát prohlédl a ani jsem nedoufal, že tam něco bude. Když jsem záběry procházel, zastavil jsem se nevěřícně u jednoho z nich; pár očí obklopený inkoustově černou tmou - černý levhart! Trvalo mi několik dní, než jsem vstřebal, že se mi podařilo splnit si sen," napsal Burrard-Lucas na svém blogu.

Nicholas Pilfold z institutu ochrany přírody v San Diegu v článku pro časopis African Journal of Ecology na úspěch Burrarda-Lucase upozornil. Napsal, že ačkoli se hovoří o tom, že jsou v Africe černí levharti už déle než 100 let, existuje o tom jen jediný důkaz v podobě fotografie, pořízené roku 1909 v Etiopii.

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Konspirativní síly z nás činí poslušné roboty? Je třeba se připravit, zní…

18.02.2019 12:00 Poslední zpráva Světové zdravotnické organizace (WHO) o epidemii spalniček ukazuje, že výskyt…

Teroristický útok v Egyptě: Na místě panuje zmatek, 15 mrtvých nebo…

16.02.2019 22:27 Aktualizováno Teroristický útok na armádní kontrolní stanoviště na severu Sinaje si vyžádal životy sedmi útočníků…

Nigerijská komise posunula volby o týden

16.02.2019 16:22 Aktualizováno Prezidentské a parlamentní volby v Nigérii, které se měly konat dnes, posunula nigerijská Nezávislá…

V Africe je v pohybu 30 milionů uprchlíků. Přijdou do Evropy?

16.02.2019 09:42 V Africe, kontinentu stiženém mnoha konflikty či klimatickými problémy, je nyní na 30 miliónů…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama