Důl v Zimbabwe vyplavila "tsunami". Přes 20 mrtvých, desítky pohřešovaných

Při zatopení dolu na zlato v Zimbabwe, který po intenzivních deštích zalila voda z protržené hráze, zemřely přes dvě desítky lidí. Informoval o tom dnes zimbabwský deník Herald. Další zimbabwská média hovoří až o 38 pohřešovaných, přičemž podle nich se zatím nedá vyloučit, že záchranáři v podzemí najdou nějaké přeživší.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační foto

Neštěstí se v stalo ve zlatých dolech v Battlefields poblíž města Kadoma ve středním Zimbabwe. Voda systém podzemních šachet dvou dolů zatopila krátce před úterní půlnocí. Od té doby se záchranáři pomocí pump snaží z chodeb v hloubce 30 metrů pod zemí vodu dostat ven, zatím se jim to ale nedaří.

V dolech pracovali nelegální horníci, kteří se do hledání drahého kovu pouštějí na vlastní nebezpečí, často s žádným nebo nedostatečným vybavením. Při práci nedodržují bezpečnostní standardy a při pobytu v podzemí se nemohou spolehnout na žádnou podporu. Navzdory velkým rizikům se kvůli vysoké nezaměstnanosti za prací ve zlatých dolech stahuje obrovské množství lidí, napsala agentura AP.

Naposledy v sobotu se podobné neštěstí stalo v nelegálním zlatém dole v Libérii. Zemina tam zavalila na 35 horníků, vyprostit se ale zatím podařilo jen pět mrtvých.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Konspirativní síly z nás činí poslušné roboty? Je třeba se připravit, zní…

18.02.2019 12:00 Poslední zpráva Světové zdravotnické organizace (WHO) o epidemii spalniček ukazuje, že výskyt…

Teroristický útok v Egyptě: Na místě panuje zmatek, 15 mrtvých nebo…

16.02.2019 22:27 Aktualizováno Teroristický útok na armádní kontrolní stanoviště na severu Sinaje si vyžádal životy sedmi útočníků…

Nigerijská komise posunula volby o týden

16.02.2019 16:22 Aktualizováno Prezidentské a parlamentní volby v Nigérii, které se měly konat dnes, posunula nigerijská Nezávislá…

V Africe je v pohybu 30 milionů uprchlíků. Přijdou do Evropy?

16.02.2019 09:42 V Africe, kontinentu stiženém mnoha konflikty či klimatickými problémy, je nyní na 30 miliónů…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama