Mrtvý mladík ležel v rakvi, najednou ožil. Zmrtvýchvstání má pro pastora nepříjemnou dohru

V Jihoafrické republice údajně došlo k zmrtvýchvstání! Alespoň to tvrdí místní kazatel církve Alleluia Ministries International. Během podivného rituálu uprostřed rušné ulice v Johannesburgu podle vlastních slov přivedl zpět k životu mrtvolu mladíka ležícího v rakvi. O zázraku se dá ale mluvit pouze do chvíle, dokud se do případu vložil právník zastupující pohřební ústav.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační foto
doporučujeme

Na internetu se objevilo video zachycující dav lidí, kteří obklopili rakev s mrtvým mladíkem. Muž jménem Elliot údajně zemřel před třemi dny. V rakvi ležel v bílém obleku a s otevřenými ústy. 

Kazatel Alph Lukau ho anglicky vyzval, aby se probral a lidé v napětí čekali, co se bude dít. Kazatel se na událost opravdu dobře připravil; nechybělo dramatické ozvučení. 

Lukau nejprve prozradil pá r detailů o mrtvém. „Tento muž zemřel před třemi dny a tady jsou jeho příbuzní, vysvětluje kazatel, zatímco mává rukou k nedaleko stojící skupince. Žena, kterou duchovní představil jako Elliotovu manželku, začala plakat. Jenže slzy smutku se brzy změnily v slzy radosti. Mladík totiž jako zázrakem ožil. Za nadšeného jásání davu se sám zvedl z rakve,

Představitelé církve Alleluia Ministries International byli na rituál svého pastora mimořádně pyšní. Toto nadšení ale trvalo jen do chvíle, než si pohřební ústav, jehož služby služby „truchlící“ rodina využila, nenajala právníka. Majitel márnice, pronajímatel pohřebního auta i prodejce rakví trvají na tom, že bylo zneužito a poškozené jejich dobré jméno.

Pohřební agentura Kings and Queens Funerals tvrdí, že údajný zemřelý se nikdy nenacházel v jejich márnici a její zaměstnanci ani nikdy nezajišťoval převoz mladíka. 

Po této kritice církev, které je Lukau členem, posléze vydala nové vyjádření a nyní tvrdí, že zesnulý mladík vlastně nikdy nezemřel. Byl prý jen v kómatu a během pohřbu se probral. Celý případ bude mít ještě soudní dohru. 

Lidem je navíc pastor pro smích. Internet ihned zaplavily parodie na toto "zmrtvýchvstání". Twitter dokonce žije novou výzvou s hastagem #resurrectionchallenge. 

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kdo zachraňuje uprchlíky na moři? Situace se změnila, toto byste patrně…

17.06.2019 10:39 Když tuniský rybář Šamsaddín Burasin spatřil na moři loď v nesnázích se 69 uprchlíky, zavolal pomoc…

Uprchlíci se stále valí na Evropu, u Libye zastaven člun plný Afričanů

16.06.2019 21:19 Libyjská pobřežní stráž dnes na facebooku oznámila zachránění dalších 91 migrantů z různých…

Vlna teroru zasáhla Keňu a Somálsko. Únosy, bombové útoky, 18 mrtvých

15.06.2019 17:58 Nejméně deset keňských policistů dnes zahynulo, když jejich auto najelo u somálské hranice na…

Pytláci mají utrum? V mosambické rezervaci Niassa se stalo cosi mimořádného

15.06.2019 13:24 V jednom z největších afrických přírodních parků, mosambické rezervaci Niassa, pytláci za…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama