Více než stovka migrantů u libyjských břehů unesla u loď, míří s ní do Evropy

Více než sto migrantů uneslo loď, která je zachránila u libyjských břehů a chtěla se s nimi vrátit do přístavu v Tripolisu. Nyní s ní plují na Maltu či na italský ostrov Lampedusa. S odvoláním na prohlášení italského vicepremiéra Mattea Salviniho o tom dnes informovala italská tisková agentura ANSA. Zprávu potvrdily i maltské úřady.

Přidejte svůj názor 28 komentářů

loď Aquarius
doporučujeme

Nákladní loď Elhiblu 1 byla unesena poté, co z moře vylovila 108 ztroskotaných migrantů a vydala se s nimi zpět do Libye. Únosci převzali kontrolu nad plavidlem asi šest námořních mil od Tripolisu, poté změnili kurs a nyní s ukořistěným plavidlem míří k Maltě nebo k Lampeduse.

"Toto nejsou migranti v tísni, jsou to piráti, Itálii uvidí pouze dalekohledem," řekl Salvini, který po svém nástupu do funkce ministra vnitra loni v červnu v rámci boje proti migraci neváhal uzavřít italské přístavy pro lodě nevládních organizací zaměřených na záchranu migrantů. "Jasně jde o případ organizovaného zločinu," uvedl Salvini na facebooku. "Naše přístavy zůstanou zavřené."

Mluvčí maltské armády agentuře Reuters potvrdil, že loď byla unesena. Maltské úřady podle něj sledují její plavbu a nedovolí jí zakotvit.

Salvini, lídr pravicové strany Liga, stál v centru několika vypjatých situací, když nedovolil humanitárním lodím s migranty na palubě zakotvit v italských přístavech. Tento měsíc italský parlament zamítl žádost prokurátora o vicepremiérovo vyšetřování kvůli případu z loňského srpna, kdy blokoval italské plavidlo pobřežní stráže se 150 migranty na palubě před zakotvením na Sicílii po dobu téměř jednoho týdne, než byla loď nakonec do přístavu vpuštěna.

Loading...
Vstupte do diskuze (28)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Přežijí žirafy lidstvo? Pytlačení a lov pro trofeje decimují jejich…

19.05.2019 08:27 Přežijí žirafy lidstvo? Jsou stejně kultovní jako lvi, nosorožci a sloni a jejich dlouhodobá…

V Tripolisu byly možná spáchány válečné zločiny, varují aktivisté

16.05.2019 20:57 Aktualizováno Organizace na ochranu lidských práv Amnesty International obvinila ozbrojence v Tripolisu z útoků…

Egyptská armáda zasáhla na Sinájském poloostrově, zabito bylo 47 radikálů

16.05.2019 15:06 Egyptské bezpečnostní složky zabily v uplynulých dnech na Sinajském poloostrově 47 radikálů.…

Informace o hrdinovi stravujícím se zdarma v KFC byla fáma

16.05.2019 13:01 Jihoafrická součást fastfoodového řetězce KFC na twitteru popřela zprávu, že byl v Jihoafrické…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama