V Kongu řádí epidemie eboly, WTO zatím stav mezinárodní nouze nevyhlašuje

Světová zdravotnická organizace (WHO) na doporučení expertů zatím kvůli epidemii eboly v Kongu stav nouze mezinárodního rozsahu nevyhlásila. Dnes to oznámil generální ředitel WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus. Šéf expertního grémia Robert Steffen podle agentury DPA vysvětlil, že nebezpečné virové onemocnění se zatím nerozšířilo do sousedních zemí. Nicméně nebezpečí, že se tak stane, je vysoké, varovala WHO.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Příprava testovací vakcíny proti ebole
doporučujeme

Podle WHO je nyní důležité, aby se zdravotníci dostali do všech oblastí Konga, kde se nemoc vyskytuje. Zejména do míst, kde se bojuje, se lékaři dostávají obtížně a je to tam pro ně nebezpečné. Světová zdravotnická organizace upozornila, že na boj s ebolou pro letošek potřebuje 150 milionů dolarů (3,4 miliardy korun), vybrat se jí podařilo ale asi jen polovinu této sumy.

WHO od loňského roku v Kongu zaznamenala 1206 případů nákazy ebolou, 764 nemocných zemřelo. Britská BBC na svých internetových stránkách připomíná, že jde o druhou nejhorší epidemii této nebezpečné nemoci. V únoru nových případů týden od týdne ubývalo, v březnu se ale tento trend obrátil.

Nejhorší epidemie eboly zasáhla západní Afriku mezi lety 2013 a 2016, zemřelo tehdy 11.310 lidí. Na rozdíl od tehdejší vlny nákaz mají nyní ohrožení lidé, jako jsou lékaři nebo ti, kdo byli v kontaktu s nakaženými, k dispozici očkování. Nicméně i tak se 85 zdravotníků nakazilo a 30 jich zemřelo.

Ebola patří k nejnebezpečnějším onemocněním na světě. Její virus způsobuje silná vnitřní krvácení a nakažení, kterým se nedostane léčby, většinou během několika dnů umírají.

Loading...
Témata: Kongo | Ebola | wto | EuroZprávy.cz
Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Pět nosorožců z dvorské zoo už je ve Rwandě, do rohů dostanou vysílačky

24.06.2019 17:32 Aktualizováno Pět vzácných nosorožců černých ze ZOO Dvůr Králové nad Labem dnes po 14:00 v pořádku dorazilo do…

Puč v Etiopii odvrácen. Armáda zabila vzpurného generála

24.06.2019 16:55 Etiopské bezpečnostní složky dnes zabily generála Asamnewa Tsigeho, který podle vlády stál za…

IS se šíří do Afriky. Tamní jednotky zabily desítky bojovníků

23.06.2019 12:51 Západoafrické jednotky zabily v regionu Čadského jezera 42 údajných bojovníků Islámského státu. Je…

Pokus o převrat v Etiopii nevyšel, zastřelili náčelníka generálního štábu

23.06.2019 10:37 Při sobotním etiopském pokusu o převrat byl zavražděn náčelník generálního štábu Seare Mekonnen a…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama