Libyjská armáda sestřelila na jihu Tripolisu letoun Haftarovy armády

Na jihu libyjské metropole Tripolisu sestřelily vládní síly stíhačku samozvané Libyjské národní armády (LNA) polního maršála Chalífy Haftara. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na dnešní oznámení vojska věrného vládě premiéra Fáize Sarrádže, která má i podporu OSN.

Sukhoi Su-24MK Fencer-D (Libyan Air Force)
doporučujeme

"Síly libyjské armády sestřelily nepřátelské letadlo, které se chystalo na nálet (na jihu Tripolisu)," řekl agentuře AFP mluvčí armády loajální Sarrádžovi. Haftarovy síly v posledních dvou dnech zintenzivnily při snaze získat hlavní město letecké útoky.

Haftar dal minulý týden své armádě LNA příkaz pochodovat na Tripolis, a rozpoutal tak poslední vlnu násilí v zemi, která se od svržení dlouholetého vůdce Muammara Kaddáfího v roce 2011 zatím nevzpamatovala z chaosu.

Boje, které vypukly 4. dubna, si vyžádaly nejméně 121 obětí na životech a dalších 561 lidí bylo raněno, oznámila Světová zdravotnická organizace (WHO).

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Egypt chce proti covidu-19 letos naočkovat 40 procent své populace

02.06.2021 16:59 Egypt chce proti covidu-19 do konce letošního roku naočkovat 40 procent své populace. Podle…

Výbuch sopky podle MSF v Kongu odřízl půl milionu lidí od pitné vody

01.06.2021 22:05 O zásoby pitné vody přišlo ve východním Kongu na půl milionu lidí v důsledku nedávné erupce sopky…

Macron pohrozil stažením francouzských vojáku z Mali

30.05.2021 16:12 Aktualizováno Francouzský prezident Emmanuel Macron varoval, že Francie stáhne své vojáky z Mali, pokud politická…

OSN v Mali vyzvala k propuštění zadržovaných představitelů vlády

25.05.2021 12:40 Aktualizováno Mise OSN v Mali vyzvala k okamžitému propuštění malijského prezidenta, premiéra a ministra obrany…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama