Jeden z nejvlivnějších muslimů apeluje: Musíme změnit přístup k ženám v naší kultuře

Jeho živobytím je fotbal, mezi 100 nejvlivnějších lidí časopisu TIME však Mohameda Salaha dostaly především progresivní názory na jeho víru a kulturu. V rozhovoru, který doprovází jeho profil v americkém časopise, egyptský fotbalista uvedl, že je potřeba změnit přístup muslimů k ženám.

Přidejte svůj názor 6 komentářů

Mohamed Salah
doporučujeme

Fotbalista Mohamed Salah měl včera důvod ke slavení. Jeho Liverpool prošel do semifinále letošního ročníku Ligy mistrů a časopis TIME jej zařadil mezi 100 nejvlivnějších lidí na světě. Salah si toho nesmírně váží. „Být prvním Egypťanem v této situaci… je něco jiného,“ uvedl pro TIME.

V rozhovoru, který doplňuje jeho profil v žebříčku, se Salah vyjádřil na téma rovnosti pohlaví. „Myslím, že musíme změnit přístup k ženám v naší kultuře,“ nechal se slyšet. „Podporuji ženy víc, než jsem měl ve zvyku, protože cítím, že si zaslouží víc, než kolik jim v současnosti dávám,“ dodal egyptský reprezentant.

I díky svým progresivním názorům je jedním z šesti lidí na titulní straně časopisu Time, který mezi 100 nejvlivnějších zařadil i českou eurokomisařku Věru Jourovou. Salah není jediným sportovcem v žebříčku, místo v něm mají i golfista Tiger Woods, basketbalista Lebron James nebo kontroverzní atletka Caster Semenyaová.

„Mo Salah je lepší lidská bytost, než fotbalista. A to je jedním z nejlepších fotbalistů na světě,“ hodnotí pro TIME komik John Oliver, který je fanouškem Liverpoolu. Podle něj by jen těžko lidé hledali profesionálního sportovce s takovým úspěchem a statusem.

„Mo je ikona pro Egypťany, lidi z Liverpoolu a muslimy po celém světě, a přesto je to citlivý, starostlivý, vtipný muž, který to všechno nebere moc vážně,“ popisuje jej Oliver.

Šestadvacetiletý Egypťan, který je praktikujícím muslimem, na sebe nejvýrazněji upozornil v minulé sezóně, když s Liverpoolem dokráčel až do finále Ligy mistrů. V anglické Premier League, která je mnohými experty označována za nejlepší ligovou soutěž světa, vstřelil neuvěřitelných 32 branek v 36 zápasech. Dalších 12 gólů přidal v dalších soutěžích.

Loading...
Vstupte do diskuze (6)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zkáza lodi s uprchlíky: U Mauretánie se utopilo téměř 60 lidí

05.12.2019 07:48 Nejméně 58 migrantů zahynulo ve středu v Atlantickém oceánu u západoafrické Mauritánie, když se…

Přiřítí se další uprchlíci? Španělsko sundává ostnaté dráty kolem enkláv v…

04.12.2019 22:01 Aktualizováno Španělsko začalo tento týden odstraňovat ploty s ostnatým drátem na hranicích svých enkláv Ceuta a…

Policie v Maroku a Španělsku rozprášila buňku džihádistů, přijímali…

04.12.2019 16:49 Marocká protiteroristická policie rozbila džihádistickou skupinu napojenou na teroristickou…

Malárie loni zabila 400 tisíc lidí. Nejvíc obětí je mezi dětmi v Africe

04.12.2019 09:16 Malárie stále ohrožuje miliony obyvatel planety, loni na ni zemřelo 400.000 lidí. Oznámila to…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama