OSN evakuovala z Tripolisu 325 migrantů

Agentura OSN evakuovala kvůli eskalujícím bojům v Libyi 325 uprchlíků ze záchytného centra v jižním Tripolisu. S odvoláním na sdělení Úřadu vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR) o tom dnes informovala agentura Reuters. Uprchlíci byli převezeni do jiného záchytného centra na severozápadě země, kde je nižší pravděpodobnost nebezpečí v souvislosti s boji.

Konvoj OSN
doporučujeme

V uplynulých dvou týdnech bylo kvůli bojům evakuováno do bezpečí ze záchytných center v blízkosti bojů 825 uprchlíků a migrantů, převezeni byli na bezpečnější místa v zemi. UNHCR ale požaduje, aby bylo propuštěno zbývajících 3000 zadržených migrantů a uprchlíků.

Bezpečnostní situace v Libyi se vyhrotila před třemi týdny, kdy síly věrné odpadlickému kabinetu na východě země zahájily tažení na Tripolis, kde sídlí vláda, kterou uznává OSN. Boje si od té doby vyžádaly více než 270 obětí na životech a v úterý bylo při střelbě v Tripolisu zraněno několik uprchlíků v záchytných centrech.

V Libyi panuje chaos od roku 2011, kdy byl s pomocí Západu svržen diktátor Muammar Kaddáfí. Podle agentury Reuters hrozí, že nejnovější boje přeruší obchodování s ropou a přinesou mocenské vakuum, kterého se pokusí zneužít islamisté.

Témata: OSN | Libye | EuroZprávy.cz
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Egypt chce proti covidu-19 letos naočkovat 40 procent své populace

02.06.2021 16:59 Egypt chce proti covidu-19 do konce letošního roku naočkovat 40 procent své populace. Podle…

Výbuch sopky podle MSF v Kongu odřízl půl milionu lidí od pitné vody

01.06.2021 22:05 O zásoby pitné vody přišlo ve východním Kongu na půl milionu lidí v důsledku nedávné erupce sopky…

Macron pohrozil stažením francouzských vojáku z Mali

30.05.2021 16:12 Aktualizováno Francouzský prezident Emmanuel Macron varoval, že Francie stáhne své vojáky z Mali, pokud politická…

OSN v Mali vyzvala k propuštění zadržovaných představitelů vlády

25.05.2021 12:40 Aktualizováno Mise OSN v Mali vyzvala k okamžitému propuštění malijského prezidenta, premiéra a ministra obrany…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama