Migranti zaútočili na hraniční plot. Desítky přes něj pronikly, dostali nové oblečení

52 migrantům se podařilo proniknout přes hraniční plot oddělující španělskou enklávu Melilla od Maroka. Zprávu přinesla španělská mutace serveru The Local.

Přidejte svůj názor 22 komentářů

Uprchlíci, ilustrační foto
doporučujeme

Okolo 100 migrantů se pokusilo proniknout přes marocké hranice, uvedl španělský ministr vnitra. Španělským a marockým bezpečnostním složkám se podařilo „asi polovinu“ zatlačit zpět.

Jeden migrant byl převezen do zdravotnického střediska, aby mu byly ošetřeny rány, které utržil při přelézání ostnatého plotu. Čtyři španělští policisté utrpěli modřiny. Policie zatkla jednoho z migrantů za napadení důstojníka.

Videozáznamy, které vydaly místní noviny El Faro de Ceuta, ukazují svetry a bundy zabodnuté na vrcholku ostnatého drátu, které migranti použili, aby nebyli zraněni.

52 migrantů, kterým se podařilo vstoupit do Melilly, bylo převezeno do dočasného migračního ubytovacího střediska, kde jim bylo dáno nové oblečení.

Nedělní útok byl největším od října roku 2018, kdy se 300 migrantů pokusilo překročit hranice. Dvou stovkám z nich se podařilo dostat se do Melilly. Jeden migrant při pokusu zemřel zřejmě následkem infarktu.

Španělské enklávy Melilla a Ceuta mají jediné zemní hranice EU s Afrikou. Díky tomu jsou často používána africkými migranty jako vstupní body do EU. Blízko nich stále čekají desítky tisíc afrických migrantů, kteří se touží dostat do Evropy.

Španělsko se po zpřísnění migračních politik v Itálii stalo minulý rok čelním místem, kam míří afričtí migranti toužící se dostat do Evropy. Okolo 60 000 migrantů sem nepravidelně přichází, většina z nich cestuje v lodích přes Středozemní moře.

Loading...
Vstupte do diskuze (22)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jihoafričané zvolili nového prezidenta, úřadu se ujme v sobotu

22.05.2019 18:12 Jihoafrický parlament dnes zvolil Cyrila Ramaphosu prezidentem, informovala agentura Reuters. Do…

Ozbrojenci v Nigérii zaútočili na vesnici, 20 mrtvých

22.05.2019 17:13 Nejméně 20 lidí zemřelo při úterním útoku ozbrojenců na farmářskou vesnici na severozápadě Nigérie…

JAR má nový parlament, chystá se volit prezidenta

22.05.2019 12:47 Nově zvolení poslanci jihoafrického parlamentu dnes složili přísahu. Volby, které se konaly 8.…

V Malawi proběhnou prezidentské, parlamentní i komunální volby

21.05.2019 14:52 V Malawi dnes volí prezidenta, 193 členů parlamentu a zástupce místní správy. Mandát obhajuje…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama