Migranti zaútočili na hraniční plot. Desítky přes něj pronikly, dostali nové oblečení

52 migrantům se podařilo proniknout přes hraniční plot oddělující španělskou enklávu Melilla od Maroka. Zprávu přinesla španělská mutace serveru The Local.

Přidejte svůj názor 22 komentářů

Uprchlíci, ilustrační foto
doporučujeme

Okolo 100 migrantů se pokusilo proniknout přes marocké hranice, uvedl španělský ministr vnitra. Španělským a marockým bezpečnostním složkám se podařilo „asi polovinu“ zatlačit zpět.

Jeden migrant byl převezen do zdravotnického střediska, aby mu byly ošetřeny rány, které utržil při přelézání ostnatého plotu. Čtyři španělští policisté utrpěli modřiny. Policie zatkla jednoho z migrantů za napadení důstojníka.

Videozáznamy, které vydaly místní noviny El Faro de Ceuta, ukazují svetry a bundy zabodnuté na vrcholku ostnatého drátu, které migranti použili, aby nebyli zraněni.

52 migrantů, kterým se podařilo vstoupit do Melilly, bylo převezeno do dočasného migračního ubytovacího střediska, kde jim bylo dáno nové oblečení.

Nedělní útok byl největším od října roku 2018, kdy se 300 migrantů pokusilo překročit hranice. Dvou stovkám z nich se podařilo dostat se do Melilly. Jeden migrant při pokusu zemřel zřejmě následkem infarktu.

Španělské enklávy Melilla a Ceuta mají jediné zemní hranice EU s Afrikou. Díky tomu jsou často používána africkými migranty jako vstupní body do EU. Blízko nich stále čekají desítky tisíc afrických migrantů, kteří se touží dostat do Evropy.

Španělsko se po zpřísnění migračních politik v Itálii stalo minulý rok čelním místem, kam míří afričtí migranti toužící se dostat do Evropy. Okolo 60 000 migrantů sem nepravidelně přichází, většina z nich cestuje v lodích přes Středozemní moře.

Loading...
Vstupte do diskuze (22)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nigérie potvrdila první případ nákazy koronavirem

28.02.2020 14:45 Aktualizováno Nigerijské ministerstvo zdravotnictví dnes informovalo, že se v této západoafrické zemi potvrdil…

Alžírsko hlásí první případ nakažení koronavirem, jde o Itala

25.02.2020 21:14 Alžírsko dnes zaznamenalo prvního nakaženého novým typem koronaviru na svém území. Je jím Ital,…

Vůdce AQAP v Jemenu byl zabit. Al-Káida potvrdila smrt Kásima Rimího

23.02.2020 19:19 Teroristická síť Al-Káida potvrdila smrt vůdce své odnože Al-Káida na Arabském poloostrově (AQAP)…

Občanská válka definitivně u konce? Jižní Súdán má novou koaliční vládu

22.02.2020 15:35 Jižní Súdán má novou koaliční vládu. Sestavit se ji podařilo díky dohodě mezi prezidentem Salvou…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama