"Chytla mě za krk, mlátila mě pěstmi". Bývalá první dáma Mugabeová čelí dalšímu obvinění z napadení

Manželka bývalého prezidenta Zimbabwe Grace Mugabeová čelí dalšímu obvinění z napadení. Někdejší pokojská v luxusním sídle prezidentského páru tvrdí, že jí v roce 2017 tehdejší první dáma napadla kvůli tomu, že přijala svatební dar od jejího manžela Roberta Mugabeho. Informaci přinesl jihoafrický zpravodajský web News24.

Přidejte svůj názor 5 komentářů

Grace Mugabeová
doporučujeme

"Chytla mě za krk, zatáhla mě do domu a zamkla dveře. Začala mě mlátit zaťatými pěstmi a křičela: ´Kdo si myslíš, že jsi? Dojíš mého manžela za mými zády.´ Neřekla jsem ani slovo, protože jsem byla zděšená. Sundala si boty a dál mě s nimi bila, až mi začala téct krev z čela, pusy a nosu. Útok trval asi dvacet minut," uvádí pokojská v žalobě.

Žena pracovala v rezidenci Mugabeových jako státní zaměstnankyně, po tomto incidentu však byla narychlo propuštěna. Svůj vyhazov považuje za protiprávní a požaduje, aby mohla nastoupit na své původní místo. Domáhá se také náhrady škod, které jí ztráta zaměstnání přinesla.

Mugabeová čelí kvůli násilnému napadení již druhé žalobě. Loni v prosinci vydal jihoafrický soud na bývalou první dámu zatykač kvůli tomu, že údajně při návštěvě země napadla v roce 2017 modelku Gabriellu Engelsovou elektrickým kabelem a poranila ji na hlavě.

Jihoafrické úřady bývalé první dámě Zimbabwe tehdy přiznaly diplomatickou imunitu a umožnily jí odjet ze země. Loni v červenci ale soud toto vládní rozhodnutí označil za "právní omyl" a zrušil ho. Zimbabwské úřady odmítají Mugabeovou do JAR vydat.

V listopadu roku 2017 se krátce zdálo, že by Mugabeová mohla nahradit ve funkci svého manžela, který zemi vládl 37 let. První dáma však byla velice neoblíbená u špiček vládnoucí strany Africký národní svaz Zimbabwe - Vlastenecká fronta (ZANU-PF) i u vedení armády. Po odvolání tehdejšího viceprezidenta Emmersona Mnangagwy provedla armáda v zemi převrat, Mugabe na její nátlak odstoupil výměnou za úplnou imunitu. Jeho funkci zaujal právě Mnangagwa.

Mugabeovi v zemi zůstali, žijí v luxusní vile v hlavním městě Harare. Bývalému prezidentovi bylo letos v únoru 95 let.

Loading...
Vstupte do diskuze (5)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nigérie potvrdila první případ nákazy koronavirem

28.02.2020 14:45 Aktualizováno Nigerijské ministerstvo zdravotnictví dnes informovalo, že se v této západoafrické zemi potvrdil…

Alžírsko hlásí první případ nakažení koronavirem, jde o Itala

25.02.2020 21:14 Alžírsko dnes zaznamenalo prvního nakaženého novým typem koronaviru na svém území. Je jím Ital,…

Vůdce AQAP v Jemenu byl zabit. Al-Káida potvrdila smrt Kásima Rimího

23.02.2020 19:19 Teroristická síť Al-Káida potvrdila smrt vůdce své odnože Al-Káida na Arabském poloostrově (AQAP)…

Občanská válka definitivně u konce? Jižní Súdán má novou koaliční vládu

22.02.2020 15:35 Jižní Súdán má novou koaliční vládu. Sestavit se ji podařilo díky dohodě mezi prezidentem Salvou…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama